Is den braven Daniel: Eenen trouwen Burger Vader; Darom roepen wij te ga-der I God de Heere, doe Hern wel. God de Heere, wil Hem kroonen In Zijn Dochters en Zijn Zoonen, Was den Wens' der Verenaar Op dien wensch kwam ons genoegen; God wou Hem een Zoon toe voegen'. Dit, waar Ons een blijde maar. Op den Blijden agtsten Maarte Zie men Blijdschap op de Straate, Zoo men Oudtijds was gewoon. Blijdschap zag men ras vermeeren, Toen, als God den Heer der Heeren, Gaf aan Mauregnault een Zoon. Eenen Zoon aan zulk een Vader, Wien zijn hart omringd een Aader Met Oprecht Oranje bloedl Zou men dan geen blijdschap uijten? Wie zou onze klanken stuijten, Voorgebragt uijt een gemoet. Dat met lof en met gebeden Hemelwaartl tot God wil treeden: Voor het jong gebooren^kind Voor de Vader, voor de Moeder; God zij Hun ten stut en Hoeder'. Dat geen onspoed Hun verslind. Hier in zij het nut der Bell-gen, Dat God zulke brave Tell-gen Voor al ongeval bevrij En in al Hun wedervaren Wil gelijden, wil bewaren Tot een steun der Borgerij, Kom dan Veerse BorgerschaarenI Wil Uw blijdschap openbaaren Nu en op den agtsten Maart, Die met onzen Prins verjaard. Nu koom ik een Stapje nader, Met die van het Oud Germanje! Aan Zijn Zoon geschonken ziet. In Hun naam, als Doop getuijgen! Zag men voor den Kansel buijgen! In Campveeres Tempel Coor. Deze daad zij zeer te prijzen! Deze Hooge Eerbewijzen, Klinken gansch de Lini door} Amen, op de Zegen bede! Die Heer Wanders smeekend deede, Amen, hoe ik 't overlegge! Ik en weet niet meer te zeggen. 't Werd van God en Mensch bemind. Op die Wenschen ik mij buijge, Voor de Ouders en Getuijge; God doe zoo en zoo daar bij. God wil Stad en Land bekroonen! En 't Oranje gunstig toonen! Tot dat 't end der Eeuwen zij Pieter Angoisse Uijt een Oud geslagt der Bell-gen; Wijd en zijdt- verspreid in Tell-gen; Uijt de Oude Veerse looten;- Een Spruijte zij gesprooten; 't Schijnt den Hemel Ons wou toonen, Hij I den ijver wil bekroonen, Van den Braven Borger Heer. Wat een Blijdschap zal 't Hem geven, Als dit Soontje blijft in 't leven! Oprecht zij dit mijn begeere. Wijl dien Braven Burger Vader, Deze Blijdschap thans geniet: Hij de Doopnaam, van Oranje! Bij het Doopen van het Kind.

Varia Zeelandiae | 1979 | | pagina 4