- 80 - Een nieuwe opdracht: een Duits kanon bij Hillegersberg tot zwijgen brengen. Het kanon, waarschijnlijk op aanhang wagen met trekker, was nergens meer te 'vinden. Op 14 mei was de laatste vlucht, met de opdracht Waalhaven bombarderen. De C X was geheel alleen en kon niet eens Rotterdam naderen door een spervuur van vijande lijk afweergeschut en Duitse jagers. Het eenvoudigst was geweest: bombardeer maar, wat op Duits lijkt en wijk aan raar Engeland uit. Daar had je genoeg benzine voor aan boord. 1*1 aar je moest gehoorzamen aan je opdracht: Bombar deer en keer terug cp je basis! Radioverkeer was er toen immers niet. En zü kwam de X braaf terug op Noordwijkernout. De vliegers van f\ioordwijkerhout- was gezegd, dat aan elk, die 3 of meer vluchten zonder bescherming van jagers had gemaakt, Het Uliegerkruis zou worden uitgereikt. Door de Capitulatie is daar niets van gekomen. Na de oorlog door een Commissie van Onderzoek ondervraagd naar verrichte krijgsdienst, zei Dries, dat hij niets anders had gedaan dan zijn plicht. Daardoor ontging hem deze be loofde onderscheidingl Dat is later ter. dele goedgemaakt door alsnog eer. Konink lijke onderscheiding: de eremedaille, verbonden aan de Orae van Oranje-Nassau, in zij.ver met zwaarden, 27 juni "'963; en 2 Ciorlogsondeischeidingen 14 mei 1940 moesten de Noorduijkerhouters hun "kisten" in brand schieten en dat viel hen erg moeilijk, al die trouwe C Uen een roemloos einde te bezorgen! Dok oë luchtstrijd was voor de Nederlanders gestreden. Tijdens de Bezetting werkte Dries op de Distributie- dienst van 1 s-heer Arendskerke. Per fiets ging hij regel matig de op vellen geplakte bonnen bij de winkeliers in nemen. Die moesten "ongeldig" gestempeld worden. Menig opplakvel met levensmiddelenbonnen echter verdween "zomaar" onder bloes of trui verstopt naar De Ondergrondse en vandaar naar de Onderduikers voor "hergebruik".

Varia Zeelandiae | 1980 | | pagina 42