18 Die spannen nu de kroon Die doen haar dingen met verstand Tot deugd, t.d., t.d. 12 En onze schippertjes vigilant En een veerman nog daar bij, Die brengen U aan alle kant, Als gij maar betalen wilt. En twee mannen om de vragt te rijen Voor alle man die zij geld komt beien. Voor geld, v.g., v.g. 13 Ziet, nu scheijen ik uit van schrijven En zingen U van dezen zang, Want wij hebben het tot lof gedaan En tot een groot vermaak. Haar wilt er iemand anders aan En denkt: Ik kan er beter aan. Tot deugd, t.d., t.d. 14 't Is van de burgerij gemaakt En van twee personen hoort. Wij waren in hart en zinnen geraakt: Daar kregen zij dat in het hoofd. Het waren twee jongens vol van moed; Zij zijn van harte immer goed. Zeer fraai, z.f., z.f. - N A N D A (De redactie heeft zeer haar best gedaan, dit vers iets verstaanbaarder te maken; bij couplet 11 is dat grandi oos mislukt. 5 Hisschien bestaat er, een oudere versie van mogelijk heeft iemand een gedrukt exemplaar? Hogen wij daar dan een copie van ontvangen? 19 ACHTERKLAP (Uit de scbool geklapt) Zelf boor ik niet bij liet soort dat graag roddels aanboort, maar U moet eens boren waaraan wij ons storen. Hjj kan zo raaskallen over zulke ballen als een Jan Raas,Jan Kal en Duitsers zonder tal. Wel gegeten kaas van de rappe Raas maar van Zoetemelk moet bij niet de melk. Het melk van tbans is men de zwans, luidt bet kommentaar van de babbelaar var doc 11 Wijlen dat vol plaatsje wijt Een regering is zeer vroon En een severstijt bode rijt. En ook de schepenen vijgeland, redactie) EX LIBRIS In een vorig nummer van Varia Zelandiae plaatste ik een artikel, waarin ik vroeg, of er lezers zijn, die in het bezit zijn van een Mex libris". Hier heb ik van 4 mensen een fijne reaktie op gekregen. Langs deze weg wil ik U hiervoor hartelijk danken. Nog meer reacties blijven altijd welkoml Godelieve v.d. Hamsvoort-Pulskens Twikkelstraat 19 4834 LL BREDA

Varia Zeelandiae | 1983 | | pagina 11