9 W Den 6 Jamarij 1S14, In bet Katsftgat of de Zandkreek bij Wolphaardsdijk1 Engelf. Brik» Den 7 dito bij Goes en Wem el din gent Engel- fche Schepen, 3 Fregatten a Brikken* 1 Kot ter en 10 Poonenen den xi dito aan Geert- dijk 2 Engel fche Brikken, De Gouverneur begon eene ernftige houding aan te nemen f dag en nacht werd hefteed om alle punten van aanval die nog niet verfterkc waren, met batterijen te voorzien en te mon téren de reeds verfterkte nog geduchter te snaken. Dit verwekte zoo veel vrees dat vele inwoners van Vere en Vlisfingen eene fchuilplaats binnen Middelburg kwamen zoe ken, roet het beste deeL van hunne bezitting, vlugten na vrienden en bekenden, het in requifitie (tellen van wei meer dan honderd Boerewagensdagelijks onophoudelijk be zig tor aanvoeren van kriigs ammunitie men fprakom Middelburg ook al te verfterken, al thans men begon met de houten bruggen aan de Stadspoorten aftebrekcn en onbruikbaar re ma ken; de deuren der twee Hoofdpoorten uit de hangen te ligten dan zulks werd maar alleen aan de Vltsfingfchepoort verrigt, om in geval van nood, bij retraite, geen belemmering te hebbenmaar al de andere Poorten werden ge floten. De drnemuidfchc - weg een doorfnij- ding in den Weg gemaaktook mede aan den ouden Veerfcke-weg» al de houten bruggen op het Amemuidfche-pad weg gebroken, een batterij aan de Dampoort gemaaktde boomen in dien omtrék omverre geworpen en ook pa- 10 (aden na Vere vervoerd alle manfehappen die maar met fchopfpa of bijl konden om- fitan, in requifitie gefieldMiddelburg moest agelijks 300 en het Platteland 500 man leveren om de daggelden te vindenmoest de Gouverneur/"a 100. 's weeks hebben, waar voor eene Belasting op 100 gegoede Burgers gelegd werd; maar die werklieden, hadden om de zes dagen één vijf-franc voor hunnen ar beid. In den omtrek van Vlisfingen moest ook alles wat de aannadering der Stad en derzelver forten nog in den weg (lond, afgebroken en om gehakt wordenal de boomen der fraaije Buiten plaats van deHr. j. H. waterlander. onder West- fouburg, lagen in weinige dagen ter neergeveld; ook een deel van het bosch van den chirurgijn krauer, zoo dat de fraaie Middelburg fche Rijweg na Vlisfingen tot op den Abeeledus ruim half weg van die ftad zoo vlak ligtdat nietéénen boom te zien is. Aan de andere zijde van het Eiland onder Vereen de zoogenaam de Oranjezonis ook alles omverre gehaktdit adles gaf zulk eene woeling dat men als fuf was van al het gerij en zien vervoeren van alles, zoo *mr binnen-ais buiten de S tad, daar waren nog handen te kort, daarom moesten zelfs de fche- pen nog gebruikt wordenom alles maar fpoe- dig binnen Vlisjingen te krijgen. Onder alle deze werkingen bedagt de Gou verneur dat ook die Forten, even als Vlis fingen, Vere en Rammekens moesten gepro viandeerd wordentot dat einde fchreef hij aan dc Regering vax\ Middelburg, requifirien van allerleien aart uitwaar van zelfs aan verfcheiding met

Varia Zeelandiae | 1984 | | pagina 8