Een onttrekking aan de landbouw valt niet te verwachten. Wel zijn grote verschuivingen binnen het landbouwkundig gebruik mogelijk. Om wat ideeën te noemenproductiebos, braak laten liggen van jaarlijks een ander deel van de gronden, veranderingen van grasland naar akkerbouw naar grove groenteteelt naar fruitteelt, een extensiever grondgebruik, minder product per hectare. Ongeacht het product of de productiewijze geldt dat produceren tegen zo laag mogelijke kosten wordt nagestreefd. Verkeren grondprofiel en waterhuishouding in een optimale situatie dan komen de grondbewerkingen, het zaai- en pootgoed en de bemestingen ook zonder verliezen tot hun recht. Korte transportafstanden van bedrijfsgebouw naar kavels en percelen met een grootte en vorm waarop de machines zonder tijdsverliezen over de gehele oppervlakte kunnen worden ingezet beperken de productiekosten. Voor de inrichtingswensen van de landbouw zijn zo een paar belangrijke punten geschetst. Voor het landinrichtingsproject werkt dit door in de volgende maat regelen. Afwatering Een goede conditie van de grond is een zaak van de landbouwbedrijven zelf. Gezorgd moet worden voor een goed humusgehalte voor de bouwvoor, een goede doorwortelbaarheid van de grond en een goede verhouding tussen gronddeeltjes, lucht en water in de grond. Gezien de grondsoorten op Walcheren is een goed drainagesysteem vrijwel overal nodig. Goed wil zeggen drainbuizen op een meter diepte en zo'n 10 a 15 meter uit elkaar.

Walacria | 1987 | | pagina 132