park onderaan Boulevard Evertsen en dat huis met inboedel op naam van zijn vrouw gezet. Die streek hebben de betrokken Vlissingers hem nooit vergeven, want ofschoon hij later werd veroordeeld en failliet verklaard, kon hij rustig blijven waar hij zat. Dit in schrille tegenstelling tot de eveneens particuliere bank van Siegers, die ook niet meer aan zijn verplichtingen kon voldoen, maar waar mevrouw Siegers, hoewel ze ook kon doen of haar neus bloedde, haar hele particuliere vermogen voor schuld delging inleverde bij curatoren en zichzelf tot een niet bestaande bijstand veroor deelde. Om niet met een droeve noot te eindigenvader had zich door Jurrie laten overhalen om z'n effecten bij hem onder te brengen daar lagen ze veiliger, konden in een kluis enz. Vóór die tijd bewaarde hij ze in een trommel. In die tijd nam hij me wel eens mee naar de bank, haalde dan een groot papier met „bonnetjes" uit zijn zak, kreeg een schaar overhandigd, waarna hij een paar van die bonnetjes afknipte en daar geld op kreeg. In een Vlissings advertentieblaadje had ik op een keer ook zo'n papier gevonden met allerlei bonnetjes die er net zo uitzagen als die van vader. Ik naar de bank, waar ik natuurlijk geen gehoor kreeg. Een vriendin van moeder zag me schar relen met m'n nep-coupons, vertelde het thuis en maanden lang ben ik ermee geplaagd. Toen kwam de Wall Street crash. Er is nooit meer een woord over gesproken Alle illustraties bij dit artikel zijn welwillend ter beschikking gesteld door de archiefdienst van de gemeente Vlissingen. 73

Walacria | 1989 | | pagina 77