avond van 3 november. Na hevige gevechten bij de Sioedam werd Middelburg vanaf die kant bevrijd op 6 november en op 8 november capituleerde het laatste Duitse garnizoen op Walcheren. De terugkeer van Dregntans zal op zijn vroegst op 5, op zijn laatst op 8 no vember zijn geweest. Het meest waarschijnlijk is 6 of 7 november. De aanlegsteiger bij hotel Walcheren Mevrouw Mosselman: 'Dat feest, waar Roose het over had, dat was t'er in een om mezien. We hadden nog nooit zo' n denderend feest gehad. Er was geen voorbereiding. Gewoon: we feesten morgen! En dat is toch zo'n geweldig feest geworden! Maar toen was Dregmans al hier, hoor. Het zal de andere dag geweest zijn.' Jo Christiaansen daarover: 'Kijk, dat feest is niet enkel voor Dregmans geweest. Ook wel, maar dat was gelijktijdig met de bevrijding. Toen danste Gereformeerd met Her vormd en bij wijze van spreken met de PvdA. Die was er toen nog niet, maar goed, ik wil maar zeggen, er werd nergens naar gekeken. Dat is helaas weer helemaal naar terug ver anderd. Toen het water er was ging iedereen naar de Openbare school, dat was waar nu het verenigingsgebouw is. Nauwelijks waren we van het water, was er een lokaal van de Gereformeerde school droog, of wie kwam er met een handkarretje de banken voor de Gereformeerde school uit de Openbare schoot weghalen? Krijn van Sparrentak. En dat terwijl we van tevoren gedanst en gehost en gefeest hebben. Er was geen glaasje bier, et- was geen borreltje te krijgen, en we hebben nooit een mooier feest gehad!' 104

Walacria | 1990 | | pagina 106