Slotbeschouwing Formeel gesproken moeten de voor- en nadelen van de dammenweg nog tegen elkaar afgewogen worden alvorens het besluit tot de aanleg genomen kan worden. De provincie Zeeland en de gemeente Middelburg hebben zich echter al duidelijk voor de aanleg uitge sproken. De gemeente Middelburg ziet de dammenweg (ondermeer) als een noodzakelijk onderdeel van de infrastructuur om de concurrentiepositie van het bedrijfsleven te hand haven en om de bouw van nieuwe woonwijken mogelijk te maken. De gemeente Middel burg heeft samen met de Kamer van koophandel en fabrieken voor Noord- en Midden- Zeeland en de provincie Zeeland een studie laten verrichten waarin deze visie onder bouwd is. Op grond hiervan is bij de Minister van verkeer en waterstaat aangedrongen op een spoedige realisering van de dammenweg. De provincie Zeeland heeft zich in alle recente beleidsstukken uitgesproken voor de aanleg van de dammenweg. Te noemen zijn hierbij het Streekplan Zeeland, de reactie op het Tweede Stiuktuurschenia Verkeer en Vervoer en de nota Zeeland aan zet. Laatstge noemde nota is een uitwerking van de strategische verkenning voor Zeeland en beoogt een ontwikkelingsvisie te geven. Hierin wordt de dammenweg van vitaal belang geacht voor de Zeelandboulevard. Het begrip Zeelandboulevard omvat meer dan alleen de fysie ke ontsluiting van het kustgebied. De Zeelandboulevard is vooral een ruimtelijke concep tie waarmee beoogd wordt de Zeeuwse kuststrook als één gebied vorm te geven en "daar in te scheiden wat elkaar niet verdraagt en te combineren wat hoort samen te gaan". Helaas is het uitspreken van de bestuurlijke wens tot aanleg van de dammen weg mak kelijker dan het nemen van het besluit tot de daadwerkelijke bouw. De dammenweg is im mers nog steeds een rijkswegproject, en de prioriteiten voor de rijkswegen liggen niet in Zeeland. Als er echt binnen afzienbare tijd een spa in de grond moet lijkt een eigen Zeeuwse bijdrage onontkoombaar. 118

Walacria | 1990 | | pagina 120