De semafoor in Vlissingen stond in verbinding met Hoofdplaat, en met een station op de dijk in de buurt van de Tienhonderd polder en vormde zo een schakel in de verbinding Antwerpen - Bayonne. Verder seinde Vlissingen naar Westkapelle, Veere en Heinkens- zand. Ook kon Veere nog rechtstreeks met Westkapelle, Vlissingen en Heinkenszand cor responderen. Heinkenszand stond via Baarland in verbinding met Terneuzen. Naar het Noorden toe liep de lijn via de batterij aan de noordkant van Noord Beveland naar Zierik- zee, Brouwershaven en de toren van Goedereede. Hier kwamen de Franse en de Holland se telegraaflijn bij elkaar. Op de toren stonden twee telegrafen. De berichten konden snel overhandigd en vertaald worden. Een tweede lijn liep via Westerschouwen. het seinhuis van de oude Vuurboet (Koolhuis), en een post in de duinen van Renesse eveneens naar Brouwershaven. Men maakte op sommige strategische plaatsen uit veiligheidsoverwe gingen dubbele verbindingen. cifb.9 Aquarel ran de Kleine Kerk aan de Kleine Kerkstraat te Vlissingen van 29 augustus 1823 door H.Speelevelt. Gezien in de richting van de Stenen Beer en de haven. Archief Vlissingen. In 1812 is de semafoor van Vlissingen verplaatst naar de Kleine Kerk die in 1825 af gebroken is (25). Op afbeelding 9 is het restant vim het seinhuis van de semafoor en de seinmast nog te zien. Eveneens in 1812 is de semafoorlijn van Goedereede uit over Mid- delharnis, Oude Tonge en Ooltgensplaat verlengd tot aan Willemstad. De techniek van de Depillon semafoor. In 1806 verscheen er een Frans seinboek: Signeaux de la Ligne Sémaphorique, établie 75

Walacria | 1990 | | pagina 77