Toekomst Vanaf die tijd zijn er vele plannen gemaakt voor een al dan niet volledige verbouwing van het Badhotel. Voorstellen tot hoogbouw, appartementenbouw, een lease-systeem, ze hebben het allemaal niet gehaald. Op 3 september 1978 sloot het Badhotel zijn deuren, een maand later werd hele inboedel geveild. De Bataafsche Aannemings Maatschappij die de Skol brouwerijen als eigenaresse was opgevolgd achtte exploitatie van het hotel niet langer verantwoord wegens oplopende kosten en te hoge moderniserings- en veilig heidseisen, zij zag meer in een modern toeristencomplex met koopappartementen. Het gemeentebestuur hield vast aan een vernieuwd Badhotel in oude stijl, passend bij de Het Badhotel augustus 1990 (foto P. Maas specifieke sfeer en in de bestaande kustlijn van de familiebadplaats Domburg. De uit gangspunten leken onverenigbaar - en zo kon het gebeuren dat het trotse witte gebouw steeds meer in zijn voegen ging kraken, stukje bij beetje instortte en tot een puinhoop werd. Natuurlijk bleef men proberen wèl tot overeenstemming te komen. Hoe kon men de oude traditie en stijl min of meer handhaven en toch iets neerzetten dat financiële per spectieven bood? Een bijkomend probleem was de afkalving van het strand; had de badplaats nog wel een toekomst? Inmiddels is gebleken dat Walcheren niet alleen verdedigd kan worden door de zeewering te versterken (hetgeen het verdwijnen van een groot deel van de kust- bebouwing zou betekenen), maar ook door het strand om de zoveel jaar op te spuiten. Dit laatste middel past men nu toe en daarmee lijkt de badplaats gered. Investeerders en organisatiedeskundigen bogen zich opnieuw over de mogelijkheden van het Badhotel. In 1987 was op initiatief van de Rabobank Domburg een onderzoek ingesteld naar de 33

Walacria | 1992 | | pagina 35