toeristische mogelijkheden van Domburg. Het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme en Recreatie uil Breda kwam met een rapport waaruit voor alles bleek dat de beoogde verlenging van het seizoen alleen te realiseren zou was er een einde kwam aan de kwalitatieve en kwantitatieve versnippering van de voorzieningen. Samenwerking en professionele begeleiding waren daarbij van het grootste belang. Herleving van het Kur- imago zou, tezamen met een elk-weer-voorziening, vergadermogelijkheden, luxe appar tementen en hotelkamers, Domburg een "meerwaarde" geven ten opzichte van andere badplaatsen. BAM projectrealisatie tekende voor de bouw van 70 hotelkamers, geflankeerd door 110 luxe-appartementen die zouden worden verdeeld over een Toorop- en een Mondri- aanvleugel, in het nieuw te bouwen Badhotel. De gemeente kon met de plannen instem men toen de maatschappij toezegde de oude, wit gepleisterde gevel in stand te houden. Het project mislukte omdat er te weinig kopers voor de appartementen te vinden waren. De elk-weer-voorziening is aan de andere kant van Domburg opgebouwd, tegenover de golfbaan en grenzend aan de Camping Domburg. Het Hof Domburg als geheel bestaat uit een groot bungalow- en recreatiepark met vele faciliteiten zoals het multifunctionele centrum Dorimare dat naast een overdekt zwembad, een restaurant, een bar en een theatertje sportaccomodaties en een eigen kuurafdeling heeft. Thans is in samenwerking met de provincie een plan uitgewerkt dat kansen biedt op een nieuw leven voor het Badhotel, indien men er in slaagt investeerders te vinden. Als alles naar wens verloopt, zal het Badhotel binnen enkele jaren op zijn oude plek herrijzen, 15 m hoog, met zo'n 120 kamers en een gevel in oude stijl. Naast villa Lover- endale zullen enkele appartementenblokken worden opgetrokken van 12 m hoog, de de pendance zal (als dat bouwkundig verantwoord is) blijven bestaan en voor het hotel zal een openbaar park worden aangelegd. Het grondgebied achter het gebouw loopt door tot de watertoren, bestaat ten dele uit beschermd natuurgebied en zal misschien door Staats bosbeheer worden overgenomen. De gemeente zal voor een nieuwe infrastructuur langs en op het terrein zorgen. Net als in 1907 was er in de badplaats lichte vrees dat men hier te doen had "met een van die veelarmige monsters, gevoed met buitenlandsch kapitaal, die er slechts op uit zijn alle kleinere ondernemingen te dooden ter eigen vetmesting", maar net als toen lijkt dat een overbodige vrees en lijkt nu, in het voorjaar van 1992, voorop te staan dat de nieuwe onderneming zal "kunnen en moeten bijdragen tot verhooging van den bloei van onze badplaats in 't algemeen". L'histoire se repète; zo is het heel goed mogelijk dat de gasten van het toekomstige Badhotel hun onderkomen niet alleen ruim, hoog en luchtig zullen vinden, maar vooral "eene uitnoodiging". Schetsontwerp voor de voorgevel van het nieuwe Badhotel 34

Walacria | 1992 | | pagina 36