maar tijdig in de juiste kromming boog. Hij had het in Vlissingen bij eb geprobeerd.... En over ongelukken en KLM gesproken: op het eind van de jaren dertig is een toestel van de lijn Waalhaven-Haamstede-Vlissingen-Knocke met een daverende klap op het badstrand in Vlissingen terecht gekomen, zonder iemand van de zwemmers en zonneba ders te raken. De piloot was echter dood. Hij was ook een Vlissingeren had de verleiding niet kunnen weerstaan boven het strand, waar een paar van zijn vriendinnen lagen te zon nen een stuntvlucht uit te voeren, waarvan hij wonder boven wonder, alleen zelf het slachtoffer werd. Een tragische bijzonderheid was, dat op het moment van de ramp zijn vader op de boulevard stond te kijken. Vader vloog in die dagen ook wel eens met de KLM naar Rotterdam en vroeg dan aan de piloot op de terugreis een rondje over de boulevard te maken. Wij zorgden dat we tegen die tijd net handdoeken voor het huis stonden en zwaaiden hem toe. In die begintijd kon dat nog. Op een dag hoorden we door de radio, dat de "Gaai" in de Alpen was neergestort. Vader trok wat wit weg, want met dat toestel was hij de vorige dag uit Rotterdam terug gekomen Waar nu de wijk Westerzicht verrezen is, lag vroeger het vliegveld Vlissingen, voor de K.L.M. een tussenstop op de lijn Rotterdam-Knocke. Hier staat het lijnvliegtuig klaar. De K.L.M. gebruikte het vliegveld ook om het publiek kennis te laten maken met haar nieuwste aanwinsten, zoals de Arend en de Zilvermeeuw. Een rondvlucht boven Walcheren behoorde een tijd lang ook tot de mogelijkheden (foto Zeeuws Documentatie Centrum) 50

Walacria | 1992 | | pagina 52