Dorpen in Zeeland De huidige stand van wetenschappelijke kennis voor een breed publiek samengevat. Het boek gaat over het ontstaan van dorpen in Zeeland, hoe ze zich hebben ontwikkeld, welke er zijn verdwenen, wat hun namen betekenen, welke typen er zijn, hoe ze er vroeger uitza gen, wat er aan gedaan wordt om hun huidige karakter te behouden, hoe het is om in de moderne tijd in zo'n dorp te wonen en hoe druk we ons maken om hun voortbestaan. Dorpen in Zeeland is een rijk geschakeerde publicatie. Waardevol voor Zeeuwen, die houden van het land waarin ze zijn geworteld en voor iedereen met belangstelling voor het erfgoed van een samenleving. (148 pag„ full colour en zw/w foto's, kaarten, tekeningen) 28,50 ISBN 90-72146-17-4 Luthers Zeeland Luthers Zeeland geeft een beeld van meer dan vier eeuwen geschiedenis van de Lutherse gemeenten in Zeeland. Aanleiding tot de uitgave vormt de herdenking van het 250- jarig bestaan van de Lutherse kerk aan de Zuidsingel in Middelburg. Het boek behandeld het Lutheranisme in de Nederlanden, de historische ontwikkeling van de Lutherse gemeenten in Zeeland en de geografische herkomst van hun leden, de bouw en financiering van het kerkgebouw, de opmer kelijke levenswandel van twee predikanten van de gemeente en de geschiedenis van het Duysschot-orgel. Tevens is een artikel over Maarten Luther opgenomen. (92 pag., zw/w foto's, kaarten, tekeningen) 14,95 ISBN 90-72146-20-4 Bovenstaande uitgaven zijn verkrijgbaar via de boekhandel. Rechtstreekse bestellingen kunnen gedaan worden bij de Stichting NRI te Middelburg door overmaking van het (totaal)bedrag 2,50 verzendkosten op gironummer 5652027 onder vermelding van de titel(s). Na ontvangst worden de boeken toegezonden.

Walacria | 1993 | | pagina 121