"Ik moet de trein naar Middelburg nog halen." "Wat moet jij in Middelburg doen?" "Daar woon ik en ik ben er vroeger ook nog op school geweest." "Da's sterk. Ik heb er gewoond en op de HBS gezeten." "Ik op het gym, maar nou moet ik echt weg anders haal ik die trein niet meer!" Ken je elkaar met tussenpozen bijna een halve eeuw. maar over je afkomst heb je het nooit gehad! Hetzelfde had ik met P.J.Koets, eens leraar oude talen, later chef van het kabinet van de Lt Gouverneur Generaal Van Mook, toen hoofdredacteur van Het Parool en tenslotte wet houder en loco-burgemeester van Amsterdam, beroemd om zijn uitbarsting in een stamp volle zaal: "als dat zo is, dan voel ik mij grotelijks belazerd." Hem had ik zo af en toe wel eens in de krant zien staan en ik dacht dat hij in Amsterdam zat. tot hij mij vertelde, dat hij in een dorpje bij mij in de buurt zat. "Hoe kom je daar?" vroeg ik verbaasd. Het antwoord zal u nu niet meer verbazen. "Omdat ik een Zeeuw ben. Ik had hier een zomerhuisje en dat heb ik voor permanente bewoning geschikt gemaakt." Binnen een paar minuten kwam er uit. dat hij in Amerika was geboren, maar dat hij uit een Zeeuwse familie stamde en was begonnen als leerling op de Christelijke Lagere School in de Palingstraat in Vlissingen. Toen ik kwam kijken, was die school verhuisd naar de Wagenaarstraat, maar het gebouw in de Palingstraat kende ik goed omdat het nog steeds in gebruik was als Christelijk ver enigingsgebouw en nVn ouders me wel eens meenamen als er bij voorbeeld een bazaar werd gehouden voor het een of andere goede doel, voor de zending bij voorbeeld of voor ander sociaal werk. De Palingstraat was aan het begin van deze eeuw nog in zo goeden doen, dat hij Rue d'Anguille mocht heten. P.J. Koets zat hierop de Christelijke Lagere School. Later werd die school Christelijk Verenigingsgebouw, vvaar ik 's zondags de kinderkerk bezocht. Gemeentearchief Vlissingen 75

Walacria | 1993 | | pagina 77