Kort overzicht van de inhoud der reeds verschenen delen: DEEL 1 Blok. Walcheren, een raadselachtige naam. De Klerk. Vorming en omvorming van het Walcherse landschap. Van Haperen. De plantengroei van Walcheren. Smulders. Vogels in een veranderend Walcheren. Sanderse. Landbouw in het Walcherse landschap. Bosch. Landschapsbouw op Walcheren. Herremans. Stad, dorp. De overgang naar het landelijk gebied. Vaessen. De recreatie en het Walcherse landschap. Busser. Landinrichting op Walcheren. DEEL 2 Henderikx. De stichting van de kapel van Hogelande in 1189. Beeftink. Kosmische en klimatologische effekten op het zeeniveau en hun relatie tot het ontstaan en voortbestaan van Walcheren. Trimpe Burger. Plaatsen met het toponiem 'burg'. Teunis. Vlissingen in de jaren '20. Altena. Over Patrimonium op Walcheren. Van Vloten. Eenvoudig aesthetisch beweeg (over Domburg en zijn schilders). Roos. Loodsen, bebakening en betonning, banken en geulen. Van Lynden. Ter Hooge - een verloren vogelparadijs? DEEL 3 Van Haperen/Van de Hoef. Stinzenplanten op Walcheren. Teunis. Herinneringen aan het Middelburgs Gymnasium. Van Heeringen. Zilveren toiletgarnituur uit de Vikingtijd. Schepman. Walcheren en de optische telegrafie. Rentenaar. Namen op een eiland. Bos/Noorlander. Over burgemeester Dregmans. In 't Veld. De Dammenweg op Walcheren. DEEL 4 Vos/Sinke. De synagoge van Middelburg. Van Vloten. De geschiedenis van het Domburgse Badhotel Teunis. Tussen Boulevard en Voorhavensluis. Van Heeringen. De 'duinburcht' van Domburg. Hesselink. Herinneringen aan het tramvervoerop Walcheren. Broerse. Beiaardklanken over Walcheren. Schepman. Walcherse zonnewijzers. DEEL 5 Stadig. Victor de Stuers en de monumenten van Veere. Don. Hergebruik, maar hoe? Schoenmakers. De 'Middelburgse sfeerbewezen? Van Heeringen. Archeologisch onderzoek tijdens de reconstructie van het Abdijplein in Middelburg. Schepman. In de Spreeuwpot. Teunis. Van Flushing naar Vlissingen. Zwemer. Van Alejas tot Zuurbier Niemeijer. Walcheren en haar invloed op kerk en kolonisatie in Oost-Indië 1619-1640.

Walacria | 1994 | | pagina 6