Bert Teunis van zijn hoop, dat er ooit nog een vervolg zal komen, zoals je de laatste regels van zijn verhaal zou kunnen interpreteren: "En het belangrijkste: met deze boeken is een fundament geschapen, waarop je kunt voortbou wen. Een Genootschap der Wetenschappen moet dat kunnen. Dan horen we eens wat anders dan het gekanker van een prof die men uit de Randstad heeft laten overkomen om voor een handjevol mensen te praten." Cultureel klimaat Aan dat laatste was hij vaak zelfdebet als een van de initiatiefnemers van de stichting Aula, die samen met de Zeeuwse Bibliotheek lezingen op algemeen-cultureel en wetenschappelijk terrein organiseert. Ze zullen zijn kennis, zijn humor, zijn spiritualiteit missen bij Aula. net als die van zijn evenknie, de oud-hoofdredacteur van het voormalige dagblad De Rotter dammer en oud Hoofd Voorlichting van de Provincie Zeeland Jaap Tevel. die een klein jaar eerder op 4 januari 1994 overleed. De redactie van dit jaarboek Walatria kan erover meepraten. Zonder de inbreng van Bert is het er een stuk saaier op geworden. Vanaf het begin in 1986 - het eerste deel verscheen in 1987 - maakte Bert deel uit van de redactie. In het twee de deel begon hij met zijn autobiografische notities, die hij tot en met deel vijf voortzette. Bij de aanbieding van dat vijfde deel op 17 september 1993 in 'De Schotse Huizen' te Veere werd hem door de uitgever het eerste nummer van Een plek om terug te keren aangeboden, een bibliofiele uitga ve van 25 genummerde, handgebonden exemplaren, waarin deze autobio grafische notities zijn gebundeld. Zeeuwse Encyclopedie, Stichting Aula, redactie Zeeuws Tijdschrift, redac tie Walatriadenk niet dat daarmee alles over de bemoeienis met en de inzet van Bert Teunis voor het algemeen-culturele klimaat in Zeeland is gezegd. Sinds hij eind jaren zeventig naar de provincie van zijn jeugd terugkeerde heeft hij op tal van manieren zijn kennis en kennissen aange wend ten faveure van dat klimaat. Zo was hij betrokken bij de totstandko ming van Omroep Zeeland, eerst als lid van de Adviesraad, later als be stuurslid. Je komt hem ook in de beginjaren van de Stichting Filmtheater Middelburg tegen in het bestuur en hij was een trouwe bezoeker van de voorstellingen, die destijds niet ver van zijn huis gegeven werden in een zaaltje aan de Pauwpoort achter Meccano, destijds een jongerencafé in het pand Damplein 25-27, of aan te duiden met het oude nummer F175, dat in de zandstenen omlijsting is gebeiteld, net als een vroegere bestemming 'koloniale waren - comestibles'. Bij bijeenkomsten van de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland in de Zeeuwse Bibliotheek liet hij zelden verstek gaan. 14

Walacria | 1995 | | pagina 16