De volksbond-bibliotheek te Domburg Na de sluiting van het eind 1910 onderdak in de brede gang van het huis van laatstgenoemde, koffiehuis was de biblio- Weststraat 21Romijn werd aangesteld als bibliothecaris tegen een jaarsa laris van 80,- en voor de huur van de gang ontving hij 20,-. Zijn vrouw verzorgde kosteloos het schoonmaken. De bibliotheek was elke zaterdag geopend van twee tot vier en van zes tot zeven of zeven tot acht uur, afhan kelijk van de tijd van het jaar. De leesprijs bleef tot 1926 één cent per week. Veel mensen die door de persoonlijke inzet van de heer Labrijn lid van de Volksbond waren geworden, bedankten in 1911 na diens overplaatsing en vertrek uit Domburg. Gelukkig liep het voortbestaan van de bibliotheek geen gevaar doordat steeds meer ingezetenen, zonder lid van de Volksbond te zijn. wel de bibliotheek met een jaarlijkse gift steunden. Concentratie op de bibliotheek De afdeling Domburg van de Volksbond tegen Drankmisbruik concen treerde zich vanaf eind 1910 volledig op de exploitatie van de bibliotheek. Gedurende de Eerste Wereldoorlog was het een drukke tijd voor bibliothe caris Romijn: Belgische vluchtelingen en Nederlandse militairen gaven veel extra werk. De heer Romijn was er zeer trots op dat er toen geen boe ken zijn vernield of verdwenen, in tegenstelling tot de periode van de Tweede Wereldoorlog toen er tijdens zijn afwezigheid - hij moest van theek korte tijd geves tigd in een huisje bij de westelijke ingang van het Badhotel, waarvan we de pilaren nog zien op de foto. 76

Walacria | 1995 | | pagina 78