Kort overzicht van de inhoud der reeds verschenen delen: DEEL 1 Blok. Walcheren, een raadselachtige naam; De Klerk. Vorming en omvorming van het Walcherse landschap; Van Haperen. De plantengroei van Walcheren; Smulders. Vogels in een veranderend Walcheren; Sanderse. Landbouw in het Walcherse land schap; Bosch. Landschapsbouw op Walcheren; Herremans. Stad, dorp. De over gang naar het landelijk gebied; Vaessen. De recreatie en het Walcherse landschap; Busser. Landinrichting op Walcheren. DEEL2 Henderikx. De stichting van de kapel van Hogelande in 1189; Beeftink. Kosmische en klimatologische effekten op het zeeniveau en hun relatie tot het ontstaan en voort bestaan van Walcheren; Trimpe Burger. Plaatsen met het toponiem 'burg'; Teunis. Vlissingen in de jaren '20; Altena. Over Patrimonium op Walcheren; Van Vloten. Eenvoudig aesthetisch beweeg (over Domburg en zijn schilders); Roos. Loodsen, bebakening en betonning, banken en geulen; Van Lynden. Ter Hooge - een verloren vogelparadijs? DEEL 3 Van Haperen/Van de Hoef. Stinzenplanten op Walcheren; Teunis. Herinneringen aan het Middelburgs Gymnasium; Van Heeringen. Zilveren toiletgarnituur uit de Vikingtijd; Schepman. Walcheren en de optische telegrafie; Rentenaar. Namen op een eiland; Bos/Noorlander. Over burgemeester Dregmans; In 't Veld. De Dammenweg op Walcheren. DEEL 4 Vos/Sinke. De synagoge van Middelburg; Van Vloten. De geschiedenis van het Domburgse Badhotel; Teunis. Tussen Boulevard en Voorhavensluis; Van Heeringen. De 'duinburcht' van Domburg; Hesselink. Herinneringen aan het tramvervoer op Walcheren; Broerse. Beiaardklanken over Walcheren; Schepman. Walcherse zonne wijzers. DEEL5 Stadig. Victor de Stuers en de monumenten van Veere; Don. Hergebruik, maar hoe? Schoenmakers. De 'Middelburgse sfeerbewezen?; Van Heeringen. Archeologisch onderzoek tijdens de reconstructie van het Abdijplein in Middelburg; Schepman. In de Spreeuwpot; Teunis. Van Flushing naar Vlissingen; Zwemer. Van Alejas tot Zuurbier; Niemeijer. Walcheren en haar invloed op kerk en kolonisatie in Oost-lndië 1619-1640. DEEL 6 Van Swigchem. De wederopbouw van Middelburg in historisch perspectief; Verburg. Walcheren sociaal-economisch, 1944-1994. Van ontreddering naar ontplooiing; Vos. De Joodse begraafplaats aan de Walensingel te Middelburg; Van Dijk. Vluchtelingen in Koudekerke, één van de 7000; Noorlander- van der Lee. Zeer geachte dame.Een selectie brieven van C. Brakman aan mejuffrouw W.S.S. van Benthem Jutting over de toestand op Walcheren in 1944/45; Stadig. Victor Stuers en de zilveren beker van Maximiliaan van Bourgondië; Zwemer. Twee denkpatronen op één kussen. Laurens Ingelse en Neeltje Sanderse als modellen van twee Walcherse mentaliteiten; De Klerk. Een dorp teveel. Over vroegere bestuurlijke schaalvergroting op Walcheren. 4

Walacria | 1995 | | pagina 6