Kort overzicht van de inhoud der reeds verschenen delen: DEEL 1 Walcheren, een raadselachtige naam; Vorming en omvorming van het Walcherse landschap; De plantengroei van Walcheren; Vogels in een veranderend Walcheren; Landbouw in het Walcherse landschap; Landschapsbouw op Walcheren; Stad, dorp. De overgang naar het landelijk gebied; De recreatie en het Walcherse land schap; Landinrichting op Walcheren. DEEL2 De stichting van de kapel van Hogelande in 1189; Kosmische en klimatologische effekten op het zeeniveau en hun relatie tot het ontstaan en voortbestaan van Walcheren; Plaatsen met het toponiem 'burg'; Vlissingen in de jaren '20; Over Patrimonium op Walcheren; Eenvoudig aesthetisch beweeg (over Domburg en zijn schilders); Loodsen, bebakening en betonning, banken en geulen; Ter Hooge - een verloren vogelparadijs? DEEL 3 Stinzenplanten op Walcheren; Herinneringen aan het Middelburgs Gymnasium; Zilveren toiletgarnituur uit de Vikingtijd; Walcheren en de optische telegrafie; Namen op een eiland; Over burgemeester Dregmans; De Dammenweg op Walcheren. DEEL4 De synagoge van Middelburg; De geschiedenis van het Domburgse Badhotel; Tussen Boulevard en Voorhavensluis; De 'duinburcht' van Domburg; Herinneringen aan het tramvervoer op Walcheren; Beiaardklanken over Walcheren; Walcherse zon newijzers. DEELS Victor de Stuers en de monumenten vanVeere; Hergebruik, maar hoe?; De 'Middelburgse sfeerbewezen?; Archeologisch onderzoek tijdens de recon structie van het Abdijplein in Middelburg; In de Spreeuwpot; Van Flushing naar Vlissingen; Van Alejas tot Zuurbier; Walcheren en haar invloed op kerk en kolonisatie in Oost-lndië 1619-1640. DEEL 6 De wederopbouw van Middelburg in historisch perspectief; Walcheren sociaal-eco nomisch, 1944-1994. Van ontreddering naar ontplooiing; De Joodse begraafplaats aan de Walensingel te Middelburg; Vluchtelingen in Koudekerke, één van de 7000; Zeer geachte dame.Een selectie brieven van C. Brakman aan mejuffrouw W.S.S. van Benthem Jutting over de toestand op Walcheren in 1944/45; Victor Stuers en de zilveren beker van Maximiliaan van Bourgondië; Twee denkpatronen op één kussen. Laurens Ingelse en Neeltje Sanderse als modellen van twee Walcherse mentaliteiten; Een dorp te veel. Over vroegere bestuurlijke schaalvergroting op Walcheren. DEEL 7 Bert Teunis 1919-1994; Een kaai van negen huizen; Hardnekkige misverstanden rond de bevrijding van Walcheren; De volksbond-bibliotheek te Domburg; Bossen op Walcheren, een kwestie van tijd; Hijsen in Middelburg, een verhaal over oude stadskranen. 148

Walacria | 1996 | | pagina 150