5 II Onthullend, biografisch, literair, historisch, tuinarchitectonisch.' landschappelijk, bodemkundig en maritiem: een boeiende en lezenswaardige verzameling in dit achtste deel van de kroniek van Walcheren. Dit is opnieuw een jaarboek dat op geen Zeeuwse boekenplank mag ontbreken! De engel van Vlissingen die 'De Schelde' in 1944 redde van de verwoesting droeg een Duits uniform. Een onthullende geschiedenis en een biografie. Een literair portret van dichter, kunstrcriticus en journalist Andreas Oosthoek. Een geheel ander portret is dat van de Middelburger Enoch de Rapper, een kolonist die een aandeel had in de plantage Hof van Zeeland in Essequibo. Hij schreef tussen 1778 en 1794 veertig brieven 'naar huis'. Ze geven een verrassende kijk op een stukje koloniale geschiedenis en persoonlijke beleving. De Middelburgse kruidentuin, eigentijdse voortzetting van het vroegere Pandhof, een van de oudste delen van de abdij. In harmonie met het verleden is er een groene oase voor het heden geschapen. Andere tuinen uit het rijke verleden van Walcherse buitenplaatsen hebben met hun voorname huizen, lanen en waterpartijen een sfeer van mysticiteit. Hoe het was en hoe gaan we om met wat er over is. Vooral dat laatste, zoals hel herstelplan Weslhove, de Hortus Zeelandiae, het plan voor Hoogduin en misschien zelfs een nieuw buiten. De bodem van Walcheren in kaart gebracht. Rampen en redders voor de Walcherse kust is het verhaal over het wel en wee van de scheepvaart rond Walcheren. ISBN 90-72146-31-X

Walacria | 1996 | | pagina 152