DOOR NICO VAN WELZENES Nico van Welzenes is geboren op 2 november 1936 in Rotterdam. Zijn opleiding heeft hij genoten aan de Academie voor Beeldende Kunsten, eveneens in Rotterdam. Na enige jaren wat artistieke beroepen uitgeoefend te hebben (illustrator, decorateur) werd hij in de Contra-prestatieregeling opgenomen en heeft hij stadsgezichten en landschappen van Schiedam en Rotterdam gemaakt voor het archief en andere gemeente lijke instanties. Hij is ongeveer 7 jaar geleden naar Goes ver huisd vanwege al te hinderlijke luchtvervuiling (Botlek) en niet in het minst voor de fraaie, wijdse Zeeuwse landschappen met hun indrukwekkende luchten en ijle horizonten, die zich zo goed lenen voor de subtiele aquarel-techniek. Twee jaar geleden is hij doorprivéomstandig- heden uitde BKRgegaan en het is hem nu door de bezuinigingsmaatregelen onmogelijk gemaakt daarin terug te keren. De relatie mens-natuur is zijn voornaamste bron van inspiratie, zowel in positieve als in negatieve zin, want hij acht de natuur de enige kracht die uiteindelijk alles overwint. Vooral de 'geestelijke' milieuvervuiling, zoals vervlakking en decadentie ziet hij met zorg voortwoekeren. Een en ander tracht hij in realistische stijl in pentekeningen, etsen en vooral aquarellen tot uitdrukking te brengen. Zo ook in deze tekening van de gebroken dijk bij Kattendijke, waar door de bouw van een nieuwe schutsluis weer een karakteristiek stukje Zeeuws landschap teloorgaat. Hij exposeert tekeningen en aquarellen in café ,;t Loze Vissertje" bij het Goese Sas. 17

Wantij | 1984 | | pagina 17