De paden op.... Stichting Fiets ENFB Zomer in Zeeland. Het seizoen om op de fiets of met de benenwagen te ge nieten van het Zeeuwse landschap. Zeeland bezit op dit moment een aantal uitgebreid beschreven fietsrou tes en wandelpaden. Hieronder daar van een overzicht en aanvullende in formatie. De Stichting Fietsis een organisatie die opkomt voor de belangen van de fiet sers. Ze wordt gesteund door het be drijfsleven, met name de rijwielfabrikan ten en heeft daardoor een enigszins com mercieel karakter. De Stichting Fietsheeft een folder uitgegeven met elf fietsrondritten, in lengte variërend van 25 tot 45 km. U kunt deze folder kopen bij de VVV- kantoren of bestellen door overmaking van 8,80 op postgiro 234567 t.n.v. Stichting FietsAmsterdam. Voor Zeeland zijn de volgende route beschrijvingen geplandMiddelburg- Domburg (35 km), Vlissingen-Kapelle (30 km), Veere-Domburg (30 km), Heinkenszand-Hoedekenskerke-Ove- zande (45 km), Goes-Yerseke (25 km), Tholen-St. Annaland (35 km),Zierikzee- Bruinisse (35 km),Renesse-Haamstede- Westenschouwen (30 km), Breskens- Cadzand (40 km), Braakman-IJzendijke- Philippine (25 km), en Axel-Hulst (40 km). De folder doorbladerend, krijg ik de indruk dat de routes over de grotere wegen gepland zijn. De routebeschrijvingen gaan verge zeld van een kaartje en enige touristische informatie over een aantal plaatsen, waarlangs de routes lopen. De Echte Nederlandse Fietsersbond - (ENFB) is een belangenorganisatie voor langzaam verkeer èn openbaar vervoer. ^De ENFB heeft 50 zelfstandige afdelin- en een landelijk bestuur. Ze geven het blad „De vogelvrije fietser" uit en voeren waar nodig actie. De boekjes van de ENFB zijn verkrijgbaar in sommige boekhandels, bij Het Zeeuwse Land schap en bij een aantal VW-kantoren. De ENFB-afdeling Zeeland heeft vijf boekjes met fietsroutes uitgebracht. De routes zijn verdeeld over Schouwen- Duiveland, Walcheren, Zuid-Beveland, West Zeeuws-Vlaanderen en Oost Zeeuws-Vlaanderen. Elk boekje bevat tevens een kaartje van het beschreven gebied. In alle boekjes wordt eerst het een en ander verteld over het ontstaan van het gebied, bijzondere elementen in het landschap zoals molens, torens en boer derijen en over flora en fauna. Bij elke routebeschrijving staat informatie over de plaatsen die men passeert. Fietsen op Schouwen-Duiveland. Een boekje dat is geschreven i.s.m. de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Dui veland en zes fietsroutes bevat, variërend van 26 tot 34 km. Fietsen op Walcheren. Dit boekje bevat vijf fietsroutes. Helaas staan hier niet de lengtes vermeld. Fietsen in Zuid-Beveland. Hierin staan zes fietsroutes, variërend van 22 tot 34 km. Fietsen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Dit boekje is geschreven in samenwer king met de natuurbeschermingsvere niging 'tDuumpje en bevat vijf fiets routes. Aan het slot ervan staat een hoofdstuk met „Meer over West- Zeeuws-Vlaanderen", een literatuurlijst betreffende ecologie, molens, dialect en geschiedenis. Verder staan ook vier mu sea vermeld. 10

Wantij | 1984 | | pagina 10