Brochure Schone Schelde landse kant heeft minister Smit-Kroes het verdiepingsprogramma gekoppeld aan de uitvoering van het Maasverdrag. Dit Maasverdrag regelt afvoer en kwa liteit van het Maaswater. De Technische Scheldecommissie springt wel heel gemakkelijk over het verlies aan waardevolle schorren en slik ken heen. En het probleem van de ber ging van verontreinigd slib is alleen op te lossen, als aan de oorzaak van de ver ontreiniging een einde komt. Het lijkt dan ook niet meer dan logisch, dat aan het verdiepingsprogramma ook eisen gekoppeld worden, die de garantie ge ven dat de waterverontreiniging van de Schelde wordt teruggedrongen. Het programma zou verder pas uitgevoerd mogen worden, als er een definitieve en vanuit milieu-oogpunt aanvaardbare op lossing is gevonden voor berging van de baggerspecie. Trouwens, de kwaliteit van het Scheldewater mag gewoon niet buiten het overleg gehouden worden. Vandaar dat de aankondiging van het instellen van een adviserende Belgisch- Nederlandse Scheldewatercommissie als een lichtpuntje gezien kan worden. In deze commissie zal door beide landen overlegd worden over de kwaliteit van het Scheldewater. De Scheldewerk- groep zal de activiteiten van deze com missie op haar merites beoordelen. Als achtergrondinformatie bij het Schelde-symposium heeft de Schelde- werkgroep een brochure samengesteld. In deze brochure zijn over verschillende aspecten van de milieuproblematiek bij dragen opgenomen. Drie van de bijdra gen komen voort uit een studieweek end, die in januari van dit jaar in Aarden burg werd gehouden over de Schelde- problematiek. Dit betreft inleidingen (en de discussie erna) over de volgende onderwerpen: „De bestrijding van de waterverontreiniging in België" door dhr. M. Bruijneel, „De belasting van de Westerschelde met verontreinigde stof fen" door dhr. C. Venema (RIZA) en „De internationale rechtsmogelijkhe- den voor verbetering van de kwaliteit van het Scheldewater" door dhr. E. Klat- te <VROM). De overige artikelen gaan over het algemene waterzuiveringsplan voor Vlaanderen, een geval van waterveront reiniging van de Laak, hydrografische werken op de Schelde, de gevolgen van baggerwerken op het Scjieldemilieu en de juridische actiemogelijkheden in Ne derland en België in geval van water verontreiniging. De brochure kost 7,- of 120 Bfr en kan besteld worden door overmaking van 10,— (incl. verzendkosten) op giro- nr. 2982942 van ZCO Goes of door overmaking van 150 Bfr op gironr. 001- 1366014-39 van de Werkgroep Water, Vermeylenlaan 1/15, B-2050 Antwerpen®

Wantij | 1984 | | pagina 13