Onderwijsmateriaal consulentschap Onderwijsmateriaal Z.B.M. bij groepsbezoek Tentoonstellingsmateriaal Tentoonstellingsmateriaal consulentschap Tentoonstellingsmateriaal Z.B.M. Audiovisuele media II onderwijsproject, maar pas het aan voor je eigen klas, je eigen interesse, je eigen omgeving, en maak gebruik van des kundigheid (natuurgidsen bijv.) in je eigen buurt onderwerp inhoud leskist energie Werkbladen, opdrachten, mate riaal om zelf proefjes te doen, geluidsdiaserie e.d. over energie; bestemd voor 5-6 lager onder wijs. Kant en klaar materiaal voor onderwijsprojecten over bijv. water, lucht, energie en afval; voor basisonderwijs, deels voortgezet onderwijs. Overzicht van alle in Nederland verschenen lesbrieven; voor ba sisonderwijs. Informatie, speciaal voor on derwijsdoeleinden over zeer veel aspecten van natuur en milieu. lesprojecten lesbrieven achtergrond informatie onderwerp inhoud werkkisten „strand" (binnen- en buitenkist) werkkist „Sloot en,plas' (binnen- en buitenkist) werkkisten „Vogels" (9 verschil lende kisten) uideen- collectie lesbrieven en leerling- vellen achtergrond informatie W erkbladen, opdrachten, mate riaal om proefjes te doen, dia serie, geluidscassette, enz. Zelf halen en brengen. Zie boven. Tevens bestaat hier- 1 bij de mogelijkheid een video band (Betamax) te lenen. Het onderwerp vogels is in 9 ver schillende thema's opgesplitst, zoals verenkleed, vogeltrek, e.d. Voor materiaal zie hierboven. Ook hierbij is een videoband te leen. Verschillende soorten dieren (geprepareerd) zijn te leen. Ter ondersteuning van de lessenbio- logie, tekenen, handenarbeid. Zelf halen en terugbrengen. Er dient wel een verzekering door de lener afgesloten te worden. Verschillende uitgaven, „Leven op het strand", „Dieren van de zee", „Ganzen in Zeeland"; 1,- per lesbrief. Zelf ophalen of bestellen. Over diverse aspecten van na tuur en milieu is informatie te verkrijgen (voor projecten, spreekbeurten, werkstukken, enz.). speurspelen Vragenformulieren door het museum. De vragen zijn gericht op de vitrines; de zelfwerkzaam heid van de leerlingen speelt een voorname rol. Er zijn drie ver schillende, oplopend in moei lijkheidgraad. Te koop aan de balie. kijkwijzers Behorend bij de aquaria. De or ganismen d.m.v. vragen op een andere manier geobserveerd en met nog meer aandacht beke ken. videotheek Er bestaat een keuze uit zo'n 20- 25 videobanden, wisselend van thema, moeilijkheidsgraad en tijdsduur. Een tentoonstelling kan op vele manie ren worden gebruikt. In alle gevallen wordt een tentoonstelling gebruikt om informatie over te brengen. Vaak is het zinvol naast een tentoonstelling andere activiteiten te organiseren. Bij een kring- loopmarkt kun je bijvoorbeeld denken aan concrete informatie en ruilmogelijk- heden. Een lezing kun je combineren met een (kleine) tentoonstelling. Daar naast kan een tentoonstelling goede diensten bewijzen in voor publiek toe gankelijke ruimten zoals bibliotheken en de hal van een stadhuis. bevestigings materiaal 12 zelfdragende panelen 120x90 cm Bomenkist 12 zelfdragende panelen 60 x 90 cm incl. koppelstukken en lectuur bakken, spots, etc. foto's t.b.v. Diverse, op kunststof geplakte tentoon- foto's, vooral over duinen en stelling schorren affiche-ten- 9 op kunstof geplakte affiches, toonstelling verpakt in stevige kist. Noordzee Milieu als 17 A2-panelen op kunststof ge- werkgever plakt. Ook als affiche-serie te verkrijgen. zure regen Losse foto's en teksten over oor zaken en gevolgen van zure re gen. afvaltentoon- Behandelt het afvalvraagstuk, stelling gaat in op mogelijkheden, be perking en beter afvalbeleid. Ook op affiches verkrijgbaar. uideen- Geprepareerde dieren zijn te collectie leen ten behoeve van een ten- doorsnede toonstelling. Hierin zijn dieren sloot verwerkt die regelmatig in de sloot te zien zijn. fotomateriaal Gewerkt wordt aan zwart-wit foto's van uiteenlopende onder werpen, bijv. zeevogels. Het gaat hierbij om thematische series. Hieronder verstaan we met name diase ries, geluidsklankbeelden en videoban den. Het gebruik ervan kan, evenals bij

Wantij | 1984 | | pagina 11