Audiovisuele media consulentschap Cursusmateriaal Activiteiten Z.B.M. Spelregels tentoonstellingen het geval is, uitste kend worden ingepast in een program ma. Veel producties kunnen worden ge bruikt als inleiding tijdens een lezing of cursusavond, bijv. W esterschelde-video, diaserie „Energieke samenleving". An dere series kunnen uitstekend in een combinatie met bijv. een tentoonstel ling worden gebruikt: diaserie „Kijk op afval" en „Milieu als werkgever". Vrijwel alle producties zijn tegen portokosten beschikbaar. Slechts voor „Milieu als werkgever" gelden geringe huurbedra gen. Voor de uitleen van A.V.-appara tuur gelden borgsommen, variërend van 2 5tot 5 0,~. Deze apparatuur wordt slechts uitgeleend voor natuur- en mi lieu-educatieve activiteiten. Tevens geldt: zelf halen en brengen, evt. in nader overleg te regelen. diaprojector videorecorder en monitor stereo cassette recorder overhead- GAF, voor universele (50) en ronde (100 magazijnen incl. zaalobjectief Videorecorder (Betamax) en 51 cm. kleurenmonitor Portable 2x3 watt recorder. Voor vertoning van sheets/ projector videoband „De Bonte Honte" videoband „BLEVE" videoband „Milieu als werkgever" diaserie „Kijk op afval 1 en 2" diaserie „Bedreigde landschappen' diaserie „Bodemver ontreiniging" diaserie „Energieke samenleving" diaserie „Energie, wat doen we er mee?" transparanten (geen rol), in stevige koffer verpakt. Algemeen beeld van de functies en de verontreiniging van (Wes- ter)Schelde Betamax, VHS of VCR 2000, duur 25 minuten. Videoband over gevaren van LPG. Beeld van een LPG-explo- sie, Betamax, duur 15 min. Videoband over mogelijkhe den voor milieuvriendelijke werkgelegenheid, Betamax, VHS, VCR 2000, duur 45 min. Deel 1 behandelt afvalvraag- stukken en de verwerkingsme thoden, 78 dia's en cassette. Deel 2 gaat in op mogelijkheden tot beperking en hergebruik, 96 dia's en cassette, duur 25 min. In 96 dia's: 13 Nederlandse landschappen (o .a. duinen, Delta) inclusief cassette en tekstboekje. Gezien de lengte van de tekst is vertoning van onderdelen aan te bevelen, duur 60 minu ten. Korte serie over functies en ver ontreiniging van de bodem, 12 dia's en tekstboekje, duur 7 min. Deze serie behandelt het ener gievraagstuk met een kritische blik naar de samenleving, 48 dia's en cassette, duur 35 min. Algemene serie over een aantal facetten van het energievraag stuk, 36 dia'sen cassette,duur 20 Korte serie over hoe afval in de natuur wordt verwerkt, 12 dia's en cassette, duur 10 min. 44 dia's, biedt mogelijkheden voor „stille projectie" of het ge ven van een eigen toelichting, duur 15 min. 96 dia's en cassette. Over veront reiniging van Schelde en Wes- terschelde, duur 25 min. Deze serie is in december klaar. Energie-elektro diaserie Afval in de natuur" diaserie „Milieu als werkgever diaserie „Verontrei niging over schrijdt vele grenzen" diaserie „Ruilver kaveling Walcheren" Herkennen en determineren van plan ten is een gewild en vaak noodzakelijk onderdeel van cursuswerk. Daarvoor zijn goede flora's of wilde-plantengids en noodzakelijk. Dat geldt evenzeer voor het herkennen van vogels. Ten be hoeve van cursuswerk worden daarom flora's, wilde-plantengidsen en vogel boeken (tegen borgsom) beschikbaar gesteld (verkijgbaar bij het consulent schap). Naast het beschikbaar stellen van mate rialen en diensten, organiseert het Z.B.M. tal van activiteiten. Op aanvraag worden rondleidingen in het museum gehouden, workshops voor onderwij zers gegeven en de dialezing „Een jaar Zeeuwse Natuur" vertoond. Tevens be staat voor docenten de mogelijkheid om in de educatieve ruimte één of meer dere lessen te verzorgen, waarbij het Z.B.M. voor benodigde materialen zorg kan dragen. Wij proberen gebruikers van het mate riaal zo goed mogelijk van dienst te zijn. Dat betekent o.a. dat we de kosten zo laag mogelijk willen houden. Daarom geldt: als het kan gratis, alleen porto/kopieerkosten, duurdere zaken tegen borgsom te leen. Voor dingen die qua gewicht of volume niet per post worden verzonden: zelf halen of bren gen, telefonisch overleg is gewenst. Consulent Natuur- en Milieu-educatie 01100-11675 Zeeuws Biologisch Museum 01188-2620B 12

Wantij | 1984 | | pagina 12