Inhoudsopgave 5 7"'^ 8 Van de redactie 2 Grenzeloze vervuiling 3 door Jan-Willem Jongepier Een terugblik op het Scheldesymposium De ijsvogel op Ter Hooge 5 door baron A. J. H. van Lynden Boomfeestdag 6 door Marten Wiersma Boompje planten of een milieu-educatief project Een vermogen voor een nieuwe kerncentrale 7 door Hans Bannink De bouw van kerncentrales is onbetaalbaar geworden Herinrichting in de tuin van Zeeland? door Ben Smulders Een tussenstand T entoongesteld door Marten Wiersma Een overzicht van het beschikbaar voorlichtingsmateriaal Korte berichten en mededelingen Cultuurpagina door Bert van As Minder groot en meer klein door L. P. Roegholt Een energieplan voor Zeeland Agenda Recensies 10 13 15 16 18 19 Dit nummer van Wantij is het laatste waarin u de vertrouwde afkortingen VMZ en ZCO zult tegenkomen. Op 1 november hebben beide organisaties besloten zichzelf op te heffen en alle taken, rechten en plichten over te dra gen aan de nieuwe Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. U zult daardoor niet verrast zijn, omdat de plannen in deze richting al eind 1983 bekend gemaakt zijn en het blad Wantij vanaf begin 1984 de gegroeide samenwerking belichaamt. Vergeleken met andere provincies is deze fusie een soort inhaalmanoeuvre. Overal bestaat al tien jaar een milieufe deratie die zich aan de ene kant met „groene" problemen bezighoudt zoals natuurbescherming, landbouw en ruim telijke ordening en aan de andere kant met milieuhygiënische en energiepro blemen zoals water- en bodemvervui ling, kerncentrales en energiebesparing. Tegelijk gaat de Zeeuwse fusie een stap verder. De milieufederaties in an dere provincies bundelen alleen actie VAN DE REDACTIE groepen en regionale organisaties. De Zeeuwse Milieufederatie is een vereni ging geworden waarvan ook individuele personen volwaardig lid kunnen wor den. Het nieuwe bestuur kan rekenen op een achterban, bestaande uit 23 aange sloten organisaties en ongeveer 2000 leden. Als redactie wensen we de Zeeuwse Milieufederatie vooral een ac tieve achterban toe. Laat de nieuwe fe deratie met nieuw elan het beste uit de VMZ-ZCO-traditie voortzetten

Wantij | 1984 | | pagina 2