eld op tafel Werkplannen 11 Walchers landschap en de hoge ruggen met laanbeplanting langs de wegen, boomgaarden en beplante boerenerven. Het open landschap in de lage komgebieden met veel weiland. Hoofdzakelijk struikbeplanting langs de wegen en sloten. Weinig boerenerven. et Wegschap denkt dus dat het land- hapsbeleidsplan op de een of andere anier kan worden uitgevoerd. Maar )e? Hoofd technische dienst van het kgschap C. Krul legt uit dat er nog drie )bbels te nemen zijn: goedkeuring )or Staatsbosbeheer (i.v.m. subsidie), keuzes die het dagelijks bestuur en :t kollege van beheer van het Weg kap maken voor de overgang naar een euwe beplanting en de besluiten van landinrichtingskommissie. Maar hoe t dan ook mag uitvallen, er zal geld op moeten komen. Bij het plan is uitgegaan van subsi- ëring door Staatsbosbeheer", stelt rul. „Deze geeft subsidie voor een pe- ode van 5 jaar. Die bosbijdrage is be emd voor de algemene kosten van on- houd en dekt niet alles. Er zullen dus teerdere bronnen aangeboord moeten orden. In de eerste periode kan wel- :ht een deel van de kosten via de land- ïrichting lopen". De omvorming naar sn nieuwe beplanting kost volgens het lan 2,5 miljoen. „Als het rijk niet be talt, zal een deel van het geld van de :den vanhet Wegschap moeten komen, at wil zeggen van de acht Walcherse emeenten en het Waterschap. Want et Wegschap zelfheeft geen geld". Maar ik heb alle vertrouwen in de jksoverheid, dus ga ik ervan uit dat het lan uitgevoerd kan worden", aldus Van I' tten. Iet landschapsbeleidsplan geeft zoals ezegd een algemene visie aan en geen t rails over hetbeheer. Diezullenin jaar- jlcse werkplannen moeten komen, hul denkt dat in de loop van 1987 het erste werkplan, voor 1988, zal worden astgesteld. Wie dat zal gaan doen, is nog tiet vastgelegd. Maar op een vraag on- erzijds in die richting wil Van Putten wel wijt, „dat het onheus zou zijn om de ifcgeleidingskommissie er in de toe- :cmst buiten te laten". De bedoelde :t mmissie is de groep mensen die bij het andschapsbeleidsplan heeft geadvi- eerd. Naast mensen van het Wegschap aten hierin vertegenwoordigers van Staatsbosbeheer, de Provinciale Plano- ogische Dienst, ZLM/CBTB, de Heide- nij en de Zeeuwse Milieufederatie. Van 'utten is over hun werk zeer tevreden ,Deze konstruktie stond garant voor in breng vanuit verschillende deskundig heden en voorkomt achteraf langdurige inspraakprocedures" Wij hopen dan wel dat de begelei dingskommissie inspraak zal blijven hebben in wat er gebeurt met ons mooie Walcherse landschap. Op die manier kan een nieuwe kaalslag worden voorko men. Ook andere blunders zullen dan tot het verleden gaan behoren, zoals het snoeien van bomen in de tijd dat daarin vogels broeden.

Wantij | 1986 | | pagina 11