I Inhoudsopgave 12 VAN DE REDAKTIE KOLOFON Van de redaktie Help, de bodem is vervuild Bodemsanering in Zeeland, in theorie en praktijk door Jan de Vries Radioaktief afval in Zeeland door Hans Bannink Haringvliet - Hollandsch Diep door Jos Kuijpers Steeds meer betrokken bij alles om mij heen 9 Planologie en eduaktie op de Bevelanden door Karin van Herwaarden Heeft het Walcherse landschap weer toekomst? 10 door Karin van Herwaarden en Jan Willem Jongepier Het gif moet uit de vuilniszak Gifexpres in Zeeland door Lisette Boot Vliegasunie in zak en as 1 door Hans Bannink Berichten 1 Agenda 1 Kuituurpagina 1 Recensies In dit nummer vindt u weer een flinke va riatie aan onderwerpenbodemvervui ling, vliegas, het Walcherse landschap en zo verder. Bij één onderwerp overschrij den we de provinciegrenzenhet artikel over het Hollandsch Diep/Haringvliet, het meest noordelijke van de Deltawa teren. Speciaal wijzen we u nog op de aankondiging van onze najaarsledenver gadering en van de gemeenschappelijke thema-avond over waterrekreatie en na tuurbehoud in de Delta; zie de berichten en agendarubriek. Op de ledenvergadering staat het ZMF-werkplan 1986/87 ter diskussie, dat u kunt opvragen bij het buro. De belangrijkste nieuwe aandachtsgebie denen aktiviteiten zijnhetbeheer van de Deltawateren, het Kanaalzone-milieu, bevordering van windenergie en een extra katern in Wantij. Het werkplan gaat er vanuit dat de ZMF in het komende jaar met dezelfde menselijke en financiële middelen kan doorwerken. Voorzover de ZMF van subsidiëring afhankelijk is, hebben we deze toezegging gelukkig al gekregen. Voor het overige hangt het mede van u af. Vandaar dat we u graag oproepen te helpen bij het op peil houden of liever I 1 nog laten stijgen van ons ledental. O :i kan de ZMF zeer goed aktieve mem ei gebruiken ter versterking van enk werkgroepen en van ons bestuur. W{| hopen op uw reaktie Bij het ter perse gaan van dit numn e werd bekend dat de provincie Zeela i dit jaar 2/ miljoen meer aan sanerinj van bodemvervuiling mag besteden dai tot nu toe was toegezegd (zie artikel Ju de Vries). Dat lost dus enkele knelpi r. 1 ten in één jaar op. Voor de jaren em. moeten we helaas nog van sombere v :t wachtingen uitgaan. 3 e jaargang nummer 4, oktober 1986. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijf maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten f 2,50. Redaktie Hans Bannink Lisette Boot Karin van Herwaarden Jan Willem Jongepier Jan de Vries Jaap Woets Redaktiesekretariaat Postbus 334, 4460 AS Goes, tel. 01100-28259. Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 3 nummer 5:10 november 1986. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktiesekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad behoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van J de redaktie weergeven. VormgevingKristiaan Daled GVN, Oostburg. DrukkerZoeteweij, Yerseke ISSN-nummer0168-8537. Sanering gasfabriek Vlissingen foto provinciale waterstaat

Wantij | 1986 | | pagina 2