HOUDSOPGAVE Van de redaktie Vuilverbranders willen naar 'tSloe door Jan de Vries Milieubeleid en bedrijfsleven Geeft de overheid haar macht uit handen? door Hans Bannink Dijken in Zeeland Over bloemdijken, parkeerdijken en ekologische infrastruktuur door Gert-Jan Buth Ruilverkaveling is achterhaald Je zou je moeten richten op herinrichting door Lisette Boot De funktie van de Westerschelde voor vogels door Erik Marteijn 't Is moeilijk om iets makkelijk uit te leggen Jeugd Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland door Karin van Herwaarden Berichten Agenda Kuituurpagina Recensies Allereerst een rektifikatie. In het vorige nummer van Wantij beloofden we u twee artikelen in de Deltawateren-serie, het werd er maar één. Het artikel "De funktie van de Westerschelde voor vo gels" van Eric Marteijn vindt u nu in dit nummer. In het midden van Wantij vindt u vanaf dit nummer, in 1987 telkens een extra vouwblad. De redaktie beoogt in deze vouwbladen extra informatie te bieden die ook voor niet ZMF-leden interessant is. De vouwbladen zullen ook los van Wantij worden verspreid. Zo wordt in dit eerste vouwblad aandacht geschonken aan Zeeuwind. Alléén een windmolen bouwen is bijna nooit rer dabei. De Zeeuwse Milieufederatie nar in Zeeland het intitiatief tot de oprich ting van een koöperatieve vereniging. Ii verenigingsverband kan men tenslott kosten en risiko samen delen. We radei u allemaal van harte aan lid te wo rden va Zeeuwind. Redaktie 4e jaargang nummer 2, april 1987. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijfmaal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten f 2,50. Redaktie Hans Bannink Lisette Boot Karin van Herwaarden Jan Willem Jongepier Jan de Vries Jaap Woets Redaktiesekretariaat Postbus 334, 4460 AS Goes, tel. 01100-28259. Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 4, nummer 3 1 mei 1987. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktiesekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor d inhoud van hun artikel. Plaatsing in di blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. VormgevingKristiaan Daled GVN, Oostburg. DrukkerZoeteweij, Yerseke ISSN-nummer0168-8537 VoorpaginaGrote dijk bij Heinkenszand FOTO H. J. VAN OOSTEN

Wantij | 1987 | | pagina 2