Studiedag zvr milieuzorg, ons aller zorg II Fabrikanten zouden homogene vloeistoffen in de handel I moeten brengen, inplaats van met een strooplaag op de j bodem. )lj Middelen in korrelvorm verdienen de voorkeur, j Fabrikanten zouden verpakkingen in de handel moeten J brengen die van binnen glad zijn. I Lege verpakkingen zouden 6 keer per spuitseizoen door j gemeentelijke reinigingsdiensten verzameld en getranspor teerd moeten worden. Kort voor de ophaaldag zouden de agrariërs hiervan bericht moeten krijgen. Een goede ophaalregeling zou nader onderzocht moeten worden. et bestuur van de Zeeuwse Milieufederatie nodigt hierbij alle leden uit voor de najaarsvergadering. Deze vindt plaats op 27 bktober a.s. in de Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 te Goes. A nvang19.30 uur. Na het huishoudelijk gedeelte begint om 20.15 uur het p[hemadeel met als onderwerp de toekomstige energievoor- e pening van Zeeland. Stukken voor de huishoudelijke verga dering kunt u opvragen bij het ZMF-kantoor en zijn in de zaal beschikbaar. Daarbij vindt u het konsept-werkplan 1987/1988 pat op de vergadering ter diskussie staat. 1 Opening. 2 Notulen jaarvergadering 24 maart 1987. J. Werkplan ZMF 1987/1988. Rondvraag en sluiting huishoudelijk gedeelte, rhemagedeelte Aanvang 20.15 uur. Zeelands energie in 2050", inleiding door Cornelis Blok (Rijksuniversiteit Utrecht) en konkrete uitwerking door Jan tie Vries (ZMF). [Diskussie o.l.v. J. W. jongepier, voorzitter ZMF. De Zeeuwse Vrouwenraad organiseert maandag 2 november a.s. een studiedag onder dit motto. In het kader van het Europese Jaar van het Milieu wil zij aandacht besteden aan de vraag of er, ondanks alle maat regelen die er getroffen worden, in werkelijkheid wel iets ver betert. Is het milieu wel ons aller zorg Programma Zaal open vanaf 9.30 uur. 10.00 uur opening 10.15 uur inleiding door de heer W. Hoogendijk, mede werker Stichting Milieu Edukatie te Utrecht. „Alleen een revolutie kan ons redden". 11.00 uur inleiding door de heer H.Spaas, milieuspecialist bij Dow Chemical in Temeuzen. „Milieuzorg bij bedrijveneen kwaliteitsverbete- ringsproces". 11.45 uur gelegenheid tot het stellen van vragen aan beide sprekers. „Panel"-voorzittermevr. G. de Vries- Hommes. 12.30 uur lunchpauze 13.30 uur Inleiding door de heer J.W. Jongepier, voorzitter van de Zeeuwse Milieufederatie „Het fosfaat en ons milieu". 14.15 uur inleidingdoordeheerH.P.vanHeel,direkteurvan Hoechst in Vlissingen. „Doen en laten, milieutechniek in de praktijk". 14.15 uur gelegenheid tot het stellen van vragen. 15-15 uur evaluatie en sluiting. De dag wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek, van 10.00 tot 15.30 uur. Deelname hieraan is mogelijk door opgave vooraf bij de ZVR (tel. 01180-34733). Aan deze dag zijn geen kosten verbonden. Voor kinderopvang, kan bij voldoende vraag hiernaar, gezorgd worden. De ruimtelijke gevolgen van de landbouwoverschotten voor zeeland De landbouw produceert teveel. Teveel melk, teveel tarwe, teveel suiker enz. Nu de Europese Gemeenschap financieel het water naar de lippen stijgt, wordt de diskussie over de aanpak van de overproduktie steeds dringender. Het vraagstuk van de overschotten in de akkerbouw weegt voor de EG het zwaarst. Het zal dus als eerste worden aan gepakt. Het is dan ook een illusie te geloven dat Zeeland buiten schot blijft. Hoe kan de overkapaciteit worden terugge bracht Moet er grond uit produktie genomen worden, is braakleggen een oplossing of bosaanleg misschien In de eerste aanzet tot de vierde nota Ruimtelijke Ordening wordt aan deze problematiek veel aandacht besteed. In deze nota worden de ruimtelijke lijnen uitgezet voor de toekomst. De landbouwproblematiek neemt daarin een vooraanstaande plaats in. Deze twee zaken vormen de aanleiding voor het thema van de jaarlijkse avond, georganiseerd door Het Zeeuwse Landschap, Natuurmonumenten, Wereld Natuur Fonds en de ZMFDe ruimtelijke gevolgen van de land bouwoverschotten in de Delta. P. Nijhoff (Natuur en Milieu), M. C. in 't Anker (Rijks - Planologische Dienst) en een landbouwvertegenwoordiger (Kon. Nederlands Landbouw Comité) houden inleidingen over dit onderwerp. Na de pauze zullen enkele Zeeuwse deskundigen hen van repliek dienen in een forumdiskussie. Thema-avond „De overproduktie in de landbouw en de ruimtelijke gevolgen voor de Delta". Een gezamenlijke avond van Het Zeeuwse Landschap, Na tuurmonumenten, Wereld Natuur Fonds Zld en de Zeeuwse Milieufederatie24 november 1987, Prins van Oranje, Goes. Aanvang 19-30 uur. 19.45 uuropening Inleidingen door 20.00 uurP. Nijhoff, direkteur Stichting Natuur en Milieu 20.25 uur: M. C. in 'tAnker, medewerker Rijks Plano logische Dienst 20.50 uurbestuurslid van de landelijke standsorgani satie (KNLC/NCBTB) 21.15 uur: pauze 21.30 uurforumdiskussie Naast de inleiders nemen daaraan deel C. Oomen, direkteur Landbouw, Natuur en Openluchtrekreatie in Zeeland voor het Ministerie van Landbouw en Visserij L. d'Hoore, bestuurslid ZMF P. de Koeijer, praktiserend boer uit Brouwershaven 22.30 uureinde. Voorzitter is de heer G. Heerebout, wethou der van de Gemeente Goes, tevens voorzitter distrikt Zeeland van Natuurmonumenten. 17 A ;enda Programma

Wantij | 1987 | | pagina 17