uitslag lezersonderzoek Wantij mlangrijk Tijdgebrek ©ent een lezer van Wantij. Maar wie I nt U Wie is „de" lezer? Wat vindt I lezer van Wantij Deze vragen 11de de Wantij-redaktie eerder dit Een week na het uitkomen van itij 87-1 werden bijna 100 lezers efonisch ondervraagd, doorsnee-lezer blijkt 30 tot 60 jaar i te zijn met een opleiding op HBO- Iniversiteitsnivo en werkzaam in een iktisch gericht dienstverlenend be- i, zoals onderwijzer, arts, huisvrouw, [its een kleine groep is bestuurshd een milieuorganisatie. Een grote ep daarentegen gaat af en toe naar aktiviteit van zo'n organisatie. De belangstelling voor de natuur is ter dan voor het milieu. De zorgen er het milieu zijn echter groter dan er de natuur. Tweevijfde heeft het doelde Wantij-nummer doorgebla- rd of doorgelezen. Op het blad W antij I het algemeen heeft het merendeel jen op- of aanmerkingen, behalve dat len positief is. Welke suggesties doet ie i voor Wantij in het bijzonder Wie Ide lezer nog meer ij Lidmaatschap van de ZMF krijgt ieder I automatisch het blad toegestuurd. Indt de lezer het eigenlijk wel belang- Jfc het blad te ontvangen IVoor 14% blijkt het zéér belangrijk te Jn; 51% vindt het wel belangrijk en v% vindt het niet belangrijk Wantij te htvangen. Voor 72% van de lezers is fekend dat Wantij afkomstig is van de JM F; 28% weet dit niet. Naar welke rubrieken gaat de voor- fcur uit Leest men het liefst de recen ts, de artikelen, de kuituurpagina, of..? Ij de 43% die het betreffende Wantij- u nmer grotendeels/gedeeltelijk heb ben gelezen, staan de artikelen het hel derst voor ogen. De voorkeur ging daar bij zeer duidelijk uit naar het artikel „In en langs de Westerschelde", en vervol gens naar de artikelen „Zeeland veilig welneeen „Zeeuwse artsen en kern energie". Men las meestal 1 a 2 artikelen. Van de rubriek Berichten was het be richt „Vaste oeververbinding onge wenst" het meest populair. Ook bij de jaargang 1986 (5 nummers) gaat de grootste belangstelling weer uit naar de artikelen en veel minder naar de berich ten. Ruim tweederde van de lezers schat dat zij van de jaargang 1986 alle nummers hebben gelezen en/of ingezien. In de praktijk blijkt het erop neer te komen, dat de meesten er enkele artikelen of stukje uit hebben gelezen. Waarom leest men niet meer Vooral tijdgebrek is voor velen de doorslaggevende reden. Want over de lengte van de Wantij artikelen zegt 73% tevreden te zijn. Over Natuur-belangstelling de hoeveelheid interviews is 65% tevre den. En over de analyserende beschou wingen is 5 7% tevreden. De hoeveelheid lezers die langere/kortere artikelen wil en meer/minder interviews of beschou wingen, is hierdoor te verwaarlozen. Tijdens ieder telefoongesprek is bo vendien gevraagd over welke onderwer pen men in Wantij nog iets (meer) zou willen lezen. Hiervoor zijn door de lezers veel suggesties gedaan. Ongeveer even veel voor de milieuproblematiek als voor de natuurzaken (55% resp. 45%). Voorbeelden van de eerste: LPG-tan- kers Westerschelde, stand van zaken wat betreft watervervuiling, bodemvervui ling, gemeentelijk milieubeleid, milieu vriendelijke energieopwekking. Voor beelden van de tweedehistorie en ont staan van het huidige landschap, gevol gen van dijkverhoging voor aangren zende plaatsen, Kapelse en Yerseke Moer, vogels en de Oosterscheldedam. Van de lezers doet 70% de suggestie om konsumentgerichte artikelen te schrij ven. Voorbeeldengescheiden huisvuil, milieu en huishouden.

Wantij | 1987 | | pagina 3