Ook jij hebt er mee te make 8 De kursus Het vervolg lijke aktiviteiten op te zetten. Marjo Na de kursus wilden we aktiegericht verde Wij zijn ons bezig gaan houden met chemi% afval. Vanuit Milieudefensie Amsterd.ii hebben we hierover twee jaar geleden kursus gedaan. Iedere keer kregen we se stapel boeken mee naar huis en allerlei of drachten. Het eind van deze kursus viel same met de grote aktie van Milieudefensie, Gif expres. Hieraan heeft de ZMF ook hat steentje bijgedragen. We hebben toen mei gewerkt aan de organisatie van een da hierover in Middelburg, we hebben een tot spraak gehouden op het stadhuis en een star Gifexpress-dag in Middelburg kursusOp een gegeven moment waren we met een groepje en toen is de kursus milieu en huishouden vanuit de Vereniging Milieude fensie gegeven. Daar waren de mensen erg enthousiast over. De kursus bestond uit 8 avonden of ochtenden waarop verschillende onderwerpen behandeld werden, zoals voe ding afval, kringlooppapier, statiegeldfles, reinigings- en wasmiddelen. De kursussen zijn er voor mensen die zelf aktief iets aan het milieuprobleem willen doen. Er wordt niet alleen infor matie gegeven over milieuproblemen op zich, maar ook over de achtergron den ervan. Het is mogelijk om te kiezen voor een kursus waarin de nadruk ligt op milieuvriendelijk huishouden en op mi- Hoewel je dat vaak niet merkt, heb je 3 dagelijks op verschillende manieren o met het milieu te maken. Je leest in de g krant over illegale gifstorten, kern centrales en zure regen.... Misschien heb je thuis wel last van verkeersla waai of de stank van auto's. In de winkels kun je kiezen tussen milieu vriendelijke, fosfaatvrije wasmidde len of middelen met één, twee of zelfs drie witmakers,natuurlijk'of ander voedsel, melk in pakken of in statie- geldflessen Ieder mens heeft met het milieu te ma ken. Voor de Zeeuwse mannen en vrou wen die zich willen verdiepen in diverse milieuproblemen en die er zelf aktief iets aan willen gaan doen, bestaat binnen kort de gelegenheid om deel te nemen aan de kursus milieu en huishouden. Zelf voorlichting geven lieu en samenleving. Ook kan één thema uitvoerig aan de orde komen, zoals wa tervervuiling, afval en afvalverwerking, energie. In elke kursus wordt veel aandacht besteed aan ieders standpunt en ook hoe je dat standpunt, op leuke manieren, aan anderen kunt duidelijk maken. Wie nog meer wil doen, kan in een ver- volgkursus leren zelf voorlichting over milieuproblemen te geven of plaatse Mar jo Focke (31) is lid van de werk groep Milieu en Huishouden uit Mid delburg en heeft deelgenomen aan zo'n Marjo Focke en dochter

Wantij | 1987 | | pagina 8