Inhoudsopgave 3 b 7 9 13 15 16 18 19 VAN DE REDAKTIE KOLOFON Van de redaktie 2 Gif in het groen Gemeenten en bestrijdingsmiddelen door Jan Willem Jongepier De Oosterschelde heeft honger Slikken en platen verdwijnen langzaam maar zeker door Wouter de Gaaij en Jan de Vries Wat zoekt de Covra in Borssele De risiko's van radio-aktief afval in het Sloegebied door Jan de Vries Vleermuizen in het Zeeuwse Landschap door Jan Piet Bekker Ook de wasmiddelen fosfaatvrij Fosfaatproblemen eisen een brede aanpak door Jan Willem Jongepier 7 j Jongeren doen te weinig aan de natuur Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie door Karin van Herwaarden Een gedwongen huwelijk Natuur en rekreatie in de Grevelingen door Wouter de Gaaij Berichten Agenda Kuituurpagina Recensies Precies een jaar geleden verscheen in Wantij het artikel „Schone sloten, vuil water". Het bestrijdingsmiddelenge- bruik voor berm- en slootonderhoud door de Waterschappen werd hierin onder de loep genomen. Als vervolg hierop is nu het gebruik vanbestrijdings- middelen door de Zeeuwse gemeenten bekeken. Het blijkt dat hun verbruik onderling sterk verschiltvan bijna een halve kilogram per hektare tot tien keer zo veel. Het bewijs dat het „anders" kan is hiermee al zondermeer geleverd Ook besteedt dit Wantij-nummer aandacht aan het nieuwste plan van de kernenergie lobbyeen reusachtige op slagplaats voor radioaktief afval. Deze opslagplaats komt - hoe kan het ook anders - in het Sloegebied te staan. Het grootste risiko van deze opslag zit vast aan de verbrandingsoven. Hieruit kun nen vluchtige radio-aktieve stoffen vrij komen. over de schadelijkheid hiervan zijn - hoe kan ook dit weer anders - de me ningen verdeeld. Bovendien is, wat de ZMF betreft, deze verbrandingsoven zondermeer overbodig. Een ander risiko vormt de opslag van het hoog radio- aktieve afval. Na honderd jaar geeft dit nog steeds straling af. Hierdoor is het bijna nog net zo gevaarlijk als aan het begin. Duidelijk moge zijn dat de ZMF u allesbehalve een radio-aktief 1988 toe wenst, maar een aktief 1988, waarin een ieder zich in kan zetten voor de ver betering van de natuur en het milieu in Zeeland. 4e jaargang nummer 5, december 1987. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijfmaal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten f 2,50. Redaktie Hans Bannink Karin van Herwaarden Jan Willen Jongepier José Lemmen Jan de Vries Jaap Woets R edaktiesekretariaat Postbus 334, 4460 AS Goes, tel. 01100-28259. Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 5, nummer 124 decemberl 987. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktiesekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. VormgevingKristiaan Daled GVN, Oostburg. DrukkerZoeteweij, Yerseke ISSN-nummer0168-8537 VoorpaginaKasseien Waterland-Oudeman FOTO M. VAN OOSTEN-SNOEK

Wantij | 1987 | | pagina 2