Korte berichten en lededelingen Jaarvergadering Kursus oproep Streekplan Zeeland Milieukaravaan trekt door Zeeland De toekomst van Neeltje Jans Kommentaar Audio-visuele media in de Milieu-Educatie en Voorlichting De jaarvergadering van de Zeeuwse Milieufederatie zal plaatsvinden op 22 maart a.s. in de Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 te Goes. Aanvang19-30 uur. 1. Opening. 2. Notulen ledenvergadering 28 oktober 1987. 3. Jaarverslag 1987. 4. Financieel verslag 1987, verslag kaskontrolekommissie en decharge penningmeester. 5. Begroting 1988/1989- 6. Bestuurswisseling. Aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden T. v.d. Broecke, A. Fortuin, L. d'Fïoore.J. W. Jongepier, J. Karman. Zij stellen zich allen herkiesbaar voor een tweede periode van drie jaar. Tevens willen vervroegd aftreden B. v.d. Hoef (sekretaris) en F. Beekman. Het bestuur stelt voor de herkiesbare kandidaten opnieuw te benoemen en als nieuwe leden G. J. Buth (tevens sekretaris) te Serooskerke (Sch.), m. Hemminga te Wemeldinge en M.Jansen te Schore. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Het jaarverslag vindt u bij dit Wantijnummer ingevoegd. De overige vergaderstukken zijn op aanvraag te verkrijgen bij hetburo (01100-28259) en ter vergadering aanwezig. De vergadering sluit ca. 20.30 uur. Daarna begint het themagedeelte over de plannen voor Neeltje Jans (zie apart bericht). Wij nodigen onze leden graag uit bij de jaarvergadering en de themabijeenkomst aanwezig te zijn. Bestuur Zeeuwse Milieufederatie. Er wordt de laatste tijd veel gefilosofeerd over de toekomst. De provincie is gekomen met haar ontwerp-streekplan. Landelijk werkt de Rijks Planologische Dienst aan een vierde nota over de ruimtelijke ordening. De eerste bouwstenen daarvan stuiten op veel kritiek in het Middelburgse, „Zeeland mist de boot" of „Zeeland wordt een provincie waar alleen plaats is voor landbouw en natuur" zijn veel gehoorde kritieken. Wat het provinciebestuur dan wel wil, wordt in ieder geval niet duidelijk in het streekplan Zeeland. Als iets het streekplan met een geldigheidsduur tot na 2000, kenmerkt dan is het wel een gebrek aan visie. De meeste sektoren zoals landbouw, rekreatie en industrie krijgen ruim baan. De gevolgen voor natuur en landschap zijn in het vrije spel van deze maatschappelijke krachten voorspelbaar. Met grote bezorgdheid konsta- teren we dat de rekreatie in Zeeland alle ruimte krijgt. Een afweging met andere belangen vindt niet plaats. De landbouw-lobby houdt het provinciebestuur in haar greep. In het voorontwerp werd een terechte keus gemaakt voor een herinrichting van de kust van West-Zeeuws- Vlaanderen, waarbij naast de land bouw-, ook natuur- en rekreatie- belangen een volwaardige plaats zouden krijgen. Nu kiest men eieren voor zijn geld en wordt er weer gegrepen naar de oude vertrouwde ruilverkaveling waarbij de land bouwbelangen voorop staan. In het natuurbeschermings hoofdstuk missen we vooral de aandact die de waterrijke gebieden wetlands) verdienen. Uiteindelijk zijn het vooral de grote wateren, waarvoor Zeeland met de duinen) een grote verantwoordelijkheid draagt in internationaal verband. Het woord is nu aan Provinciale Staten om van dit ontwerp-streekplan nog een hanteer baar instrument te maken voor het ruimtelijk beleid. Tot nu toe schiet het op vele punten schromelijk tekort. Thijs Kramer Een korte kursus met het doel audio-visuele media effektiever te gebruiken in de praktijk van de milieu-educatie en voorlichting. De kursist leert niethoe zelf (video)produkties te maken. De kursist leert welhoe kan ik binnen mijn eduaktief werk optimaler gebruik maken van audio-visuele produkties. Aan de orde komttheorie over kijken en waarnemen, uitleg technisch gebruik van audio visuele middelen en informatie over de relatiehet doel van de voorlichtings- of edukatie- aktiviteit, doelgroep, tijd en ruimte met betrekking tot de audio-visuele produktie. Middelen die aan de orde komen zijn, de overhead-projektor dia series, videobanden en film. De cursus staat open voor aktieve vrijwilligers (m/v) in de natuur- en milieu-edukatie en voorlichting. Het weekend wordt gehouden van 29 april tot 1 mei op vormingscentrum van Eeghen- huis te Aardenburg (Zeeland). De prijs is150,00. Maximaal aantal deelnemers 25. De kursus is in handen van twee aanstaande docenten audio visuele media met uitgebreide ervaring in milieu-edukatie en vormingswerk. Opgaven en nadere informatie (kursusprogramma) Van Eeghenhuis postbus 16 4527 ZG Aardenburg 01177-1529 of 1293 Op 5 maart gaat de Zeeuwse milieukaravaan van start in Middelburg. De milieukaravaan is een feestelijke presentatie van vrijwel alle Zeeuwse natuur- en milieuorganisaties aan het Zeeuwse publiek. Ze wordt ge organiseerd ter gelegenheid van de afsluiting van het Europees Jaar van het Milieu. In iedere regio, uitgezonderd W est-Zeeuws-Vlaanderen, komt een centrale aktiviteit, die door de regionale organisa ties is voorbereid. Er is van alles te doeninformatiemarkt, muziek, speur- en zoektochten, fotowedstrijd, exkursies, elek- trospel, boekenkraam en werk zaamheden in de natuur. Het motto van de milieuka ravaan is „Een jaar voor het milieu Kom nouWe willen duidelijk maken dat de bevol king na het milieujaar in beweging moet komen. Verder willen de mee werkende organisaties laten zien dat de natuur- en milieu beweging ondanks alle ver scheidenheid toch een gezamen lijk doel heeft en dat er alle reden is om de milieubeweging te steunen„Er is altijd wel een organisatie die bij je past". De milieukaravaan komt op 5 maart in Middelburg 12 maart in Goes 26 maart in Zierikzee 9 april in Terneuzen 16 april in Tholen 23 april in Sint Philipsland Informatie bij Konsulent Natuur- en Milieu- edukatie M. J. Wiersma Postbus 334 4460 AS Goes tel. 01100-11675. Tijdens de jaarvergadering organiseert de Zeeuwse Milieufederatie een themabijeenkomst, aanvang 20.30 uur (22 maart 1988, Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 te Goes). Inleiders Paul Hulzink (distriktsbeheerder Natuurmonumenten Zeeland) Kansen voor de natuur op Neeltje Jans. Drs. G. F. van Hoogendorp (medewerker stedebouwkundig buro RBOp De uitstraling van Neeltje Jans op Schouwen en Walcheren. Diskussieo.l.v. J. W. Jongepier, voorzitter ZMF. De aanleiding voor deze themabijeenkomst is in de eerste plaats het plan van Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap om een perspektiefrijke natuurlijke ontwikkeling op Neeltje Jans een handje te helpen. Verder is ook de ongewisse maar misschien grootschalige toekomst van de rekreatieplannen op het voormalige werkeiland. Vooral de gevolgen van Neeltje Jans als publiekstrekker op de eilanden Schouwen-Duiveland en Walcheren zal belicht worden. (U kunt ook alleen het themagedeelte bezoeken).

Wantij | 1988 | | pagina 9