Kolofon Van de redaktie *'ODi Van de redaktie 2 Een oeverloze diskussie door Lex Boersma 3 Het nieuwe milieugeweten door Sabine Verburg 5 Natuur in de stad door Dick van Hoffen 7 Berichten 9 Prachtige namen maar schadelijke stoften door José Lemmen 10 Neeltje Jans, wat is er veel mogelijk door Paul Hulzink 11 Het bestrijdingsmiddelen- gebruik door landbouw en overheid in West-Zeeuws- Vlaanderen door Etienne de Meyer 12 Weg met de landbouw overschotten door Karin van Herwaarden 15 5e jaargang nummer 1, maart 1988. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijf maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten f 2,50. Redaktie Redaktie-sekretariaat Vormgeving Drukker Berichten 17 Agenda is Kuituurpagina 19 Recensies A// Een vaste of een varende oeververbinding Handhaving van milieuregels, een schone politietaak Freons, CFK's, Chloorfluorkoolwaterstoffen Gevolgen voor het ruimtegebrek Hans Bannink Karin van Herwaarden Jan Willem Jongepier José Lemmen Jan de Vries Postbus 334,4460 AS Goes, tel. 01100-28259. Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 5, nummer 2:14 maart 1988. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktiesekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Kristiaan Daled GVN, Oostburg. Zoeteweij, Yerseke ISSN-nummer: 0168-8537 Zoals u al opgemerkt zult hebben is Wantij door onze vormgever in een nieuw jasje gestoken. We hopen dat het u bevalt, wij zijn er in ieder geval zeer tevreden mee. Het blijft niet bij de omslag ook de inhoud is in sommige opzichten veranderd. Wantij krijgt twee nieuwe rubrieken„Praktisch bekeken" en „ZMF-aktiviteiten". In „Praktisch bekeken" zullen we konsu- ment-gerichte onderwerpen bespre ken. Deze keer komt het gebruik van freons in spuitbussen en allerlei andere produkten aan de orde. Om u meer te informeren over wat de ZMF zoal voor aktiviteiten ontplooit zullen we vanaf het volgende nummer de rubriek „ZMF aktiviteiten" presenteren. De kuituurpagina zal dit seizoen verzorgd worden door Inekejobsevan de Kunstuitleen Middelburg. Wij wensen haar hiermee veel sukses. In dit nummer aandacht voor de WOV die op dit moment gevaarlijk dichtbij lijkt te komen. Zijn er nog alternatieven denkbaar In aanvulling op het artikeloverbe- strijdingsmiddelen en gemeenten in ons vorige nummer deze keer nu de landbouw. Wat betreft de natuur wordt deze keer de stad belicht, met name de situatie in Middelburg. Als u alweer in de tuin bezig bent neem dan even een kijkje in het vouw blad dat boordevol tips staat om het dit jaar op een milieuvriendelijke manier aan te pakken. Verder uw speciale aandacht voor het jaarverslag en de aankondiging van de ledenvergade ring in de berichtenrubriek. Wij hopen u daar te ontmoeten. Redaktie.

Wantij | 1988 | | pagina 2