ZMF ktiviteiten iio-avond Walchereneen sukses Marie Swenne Op 26 januari hield de Zeeuwse Milieufederatie in Koudekerice haar eerste regio-avond, vooral bedoeld voor de leden - deze keer uit de regio Walcheren. Het bezoekersaantal was groot meer dan honderd mensen zochten deze avond op. Belangstelling was er vooral voor de presentatie van de verschillende natuur- en milieugroepen in de pauze. Daarnaast bleek er grote behoefte aan onderlinge kontakten en aan diskussie over aktuele problemen. Tevreden Sukses Samenwerken Marie Swenne is bestuurslid van de ZMF en organiseerde de eerste regio-avond. hijs Kramer opende de /ond met een inleiding over de akti- teiten van de ZMF op Walcheren, at zijn er vele. Genoemd werden re- Jreatie, ruilverkaveling, wegbeplan- Ing, Dammenweg, hinderwetvergun- |ingen en nog veel meer. Benadrukt 3rd, dat bij het werk voor natuur en liilieu de samenwerking met de re- Bionale groepen van groot belang is. Be werkkracht van de vele vrijwilligers in de regio's is onmisbaar De meeste onderwerpen in de in leiding betroffen natuur en landschap. Voorzover dat viel na te gaanwaren de aanwezigen erg tevreden over het ge- bodene. De versterking van de band tussen ZMF en haar achterban - het doel van deze avond - mag daarom ge slaagd genoemd worden. Enerzijds bood de avond de partikuliere natuur liefhebber mooie plaatjes en goede in formatie. Anderzijds legden de groe pen onderling kontakt en deden zij nieuwe ideeën op. Het sukses van deze avond was in de eerste plaats te danken aan al de deel nemende groepen.Zij gaven de avond mede vorm en presenteerden zich in de pauze op aantrekkelijke wijze. Be dankt KN NV Walcheren, Werkgroep Natuur- en Milieu-edukatie van de De behoefte aan informatie bleek groot [Veel groepen op Walcheren zijn daar- 3p ook geörienteerd. Opmerkelijk was iet daarom, dat uit de vragen na het |praatje van Thijs juist veel bezorgdheid over het milieu naar voren kwam. |Na de lange pauze verzorgde Anton Ivan Haperen een dialezing over de I Manteling, het duin- en bossengebied [dat in het noorden van Walcheren ligt. Verschillende waardevolle natuurele menten die hier zijn te vinden, pas seerden de revue. Aan de hand daar van werd duidelijk gemaakt wat de ver schillende groepen zouden kunnen doen in dit gebied. Zo zijn nog veel in ventarisaties nodig, die voor een be langrijk deel door natuurstudiegroe- pen uitgevoerd zouden kunnen wor den. De planologiewerkgroep zou als platform kunnen dienen om een visie te geven op de meest gewenste aan pak bij de bescherming. Maar er is evengoed werk aan de winkel voorde werkgroep natuur-en milieu-edukatie. Samenwerking lijkt dus gewenst. KNNV, Stichting Duinbehoud, Herpe- tologiewerkgroep Walcheren, Vogel werkgroep Walcheren, Landschaps verzorging Walcheren en Milieukom pas Walcheren Gezien het verloop van deze eerste regio-avond zal de ZMF de ko mende tijd ook in andere regio's der gelijke avonden organiseren. Als eerste is Beveland aan de beurt. We hopen opeen netzogeslaagdeavond. 4

Wantij | 1988 | | pagina 21