r Kolofon Van de redaktie De Schelde is nog niet proper door Wouter de Gaaij 3 Terug met de zeehond door Jan Willem Jongepier 5 Kleine zoogdieren in Oost-Zeeuws-Vlaanderen door Wies Vonck 6 Berichten 8 Redt de Schelde door Lou Walhout 9 Minder vogels in de Oosterschelde door Thijs Kramer 10 Windenergie in stroomversnelling door Jan de Vries 12 Kernenergie, ramp voor onze export door Hans Bannink 14 Snoerloze apparaten door José Lemmen 16 Regio-avond Walcheren een sukses door Marie Swenne 17 5e jaargang nummer 2, mei 1988. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijf maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten f 2,50. Redaktie Redaktie-sekretariaat Vormgeving Drukker Van de redaktie Agenda Kuituurpagina Recensies 18 19 <vic£ B1 !0 Hans Bannink Karin van Herwaarden Jan Willem Jongepier José Lemmen Jan de Vries Postbus 334, 4460 AS Goes, tel. 01100-28259. Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 5, nummer 3:16 mei 1988 nummer 4:15 augustus 1988. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktiesekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Kristiaan Daled GVN, Oostburg. Zoeteweij, Yerseke ISSN-nummer0168-8537 Al lange tijd maken we ons als ZMF zorgen om de vervuiling van de Schel de en Westerschelde. Dit jaar is het een belangrijk punt op de agenda. Meer hierover én over de aktie „Redt de Schelde" in dit nummer. De eerste regio-avond van de ZMF werd een sukses. In onze nieuwe ru briek „ZMF-aktiviteiten" leestuwaar- om. Wederom aandacht voor de Ooster schelde. FF et blijkt niet goed te gaan met de vo gels, maatregelen zijn dringend ge wenst voor het te laat is. Met de zee honden lijkt het juist goed te gaan. In dit W an tij-nummer een verslag van de studiedag over zeehonden in de Zeeuwse wateren. De meningen lij ken verdeeld. Met de eerste zonnige dagen ach ter de rug is de watersport ook weer van start gegaan. De watersporter blijkt niet altijd even milieuvriende lijk. In het vouwblad van dit nummer nuttige tips voor duikers, bootbezit- ters en zwemmers. Veel leesplezier. De redaktie.

Wantij | 1988 | | pagina 2