De politie Tips voor bezwaren/klachten I nformatie inwinnen over het gemeentelijk milieubeleid -in het algemeen: de jaarlijkse gemeente begroting en bijbehorende beleidstoelich- ting verteld of het gemeentegeld ook aan "milieu" besteed wordt. Een andere bron is de beleidsuitgangspuntennota die bij kollegevorming, na de verkiezingen, is opgesteld. -in het bijzonderongeveer de helft van de Zeeuwse gemeenten heeft een MUP (Mi lieu Uitvoeringsprogramma). De gemeen ten zonder MUP hebben een HUPeen Hinder wet Uitvoeringsprogramma. An dere bronnen zijn de gemeenteraads- en komissievergaderingen en bijbehorende vergaderstukken. Voor informatie over milieu-edukatie kunt u terecht bij buro onderwijs of voorlichting. Met de betreffende wethouder(s) en/of gemeenteraadsleden, als voorbereiding op een gemeenteraadsvergadering, kontakt opnemen om uw argumenten goed door te laten klinken. Kontakt opnemen met de gemeentelijke kommissies die het voorwerk verrichten voor de gemeenteraadvergaderstukken inzien, kommissieleden aanspreken, ver- gadering(en) bezoeken, gebruik maken van het spreekrecht. In geval van een negatief uitvallend B W-/raadsbesluit: -beroepsprocedures opstarten (informa tie op gemeentehuis) -met gelijkgestemde personen/groepen uw argumenten bij de besturen en het algemene publiek onder de aandacht brengen; - door middel van nieuwe argumenten en ontwikkelingen de raad op hun besluit laten terugkomen -"kleinere" beslissingen, door B W genomen, alsnog binnen de raad laten bespreken. Bij overtreding van algemene regels: kontakt opnemen met een gemeentelijke milieu-ambtenaar met toezichthoudende bevoegdheid. De "kleinere" beslissingen, die B W zelf hebben genomen buiten de ge meenteraad om, kunnen bovendien altijd nog, door toedoen van een ge meenteraadslid binnen de raad be sproken worden. Bijvoorbeeld omdat u het ermee oneens bent. Als u denkt dat uw klacht door over treding van algemene regels wordt veroorzaakt, kunt u het beste kontakt opnemen met een milieuambtenaar van de gemeente, afdeling openbare werken. U kunt vragen of deze ambte naar toezichthoudende bevoegdheid heeft. Toezichthouders zijn bevoegd om klachten te onderzoeken, zonodig binnen de bedrijfspoort. Vaak zullen ze ook in gesprek treden me de ver oorzaker om op die manier het pro bleem op te lossen. Als dat niet lukt, hebben ze zwaar dere middelen achter de hand, maar die zullen ze niet op eigen houtje toe passen. Daar komt hun bestuurlijke baas aan te pas. Die kan zonodig het bedrijf stilleggen, de vergunning in trekken of zelf maatregelen nemen en achteraf de overtreder laten betalen. Als een milieuambtenaar de klacht "in onderzoek" neemt, spreek dan een duidelijke en korte termijn af. Als hij een kompromisoplossing aandraagt of u om begrip en geduld vraagt, be denk dan goed of u daarmee kunt in stemmen. Zoek anders elders onder steuning. UitGemeentepolitiek en burger

Wantij | 1988 | | pagina 12