federatie In de winkel van de Zeeuwse Milieufederatie vindt u een groot aantal uitgaven rondom de thema's afval, voedsel, energie, zure regen, etc. U kunt altijd een kijkje komen nemen in de winkel die te vinden is op het ZMF-kantoor, Singelstraat 7 te Goes. Drinkpoelen en sloten in het boerenland Onkmidbestrijding door de Zeeuwse gemeenten januari 1988 Deze nota bevat de resultaten van een onderzoek naar het be- strijdingsmiddellengebruik door de Zeeuwse gemeenten. De ZMF heeft dit onderzoek uitgevoerd om binnen de gemeenten een diskussie op gang te brengen over het te voeren beleid ten aanzien van bestrijdings middelen. De nota is verkrijgbaar bij de ZMF. Prijs1 2,50 (exclusief f 2,50 porto). Enige tijd geleden heeft de Stich ting Landelijk Overleg Natuur- en Landschapsbeheer het boekje "Drinkpoelen en sloten in het boerenland" uitgegeven. Het maakt deel uit van een serie over kleine landschapselemen ten waarin eerder verschenen „De knotwilg", „Hoogstam- vruchtbomen" en „Houtwallen in het boerenland". Hetboekje is vooral bestemd voor hen die direkt te maken hebben met aan leg en onderhoud van kleine stilstaande watereneigenaren, gemeenten, waterschappen, vrij willigers. Daarnaast is het bedoeld voor iedereen die in de kleine wateren geïnteresseerd is het zogenaamde brede publiek. De auteurs C.J. M. vanBerkel en I. A. Steinhauer zijn er in geslaagd om op een overzichte lijke wijze vele gegevens over kleine wateren te presenteren. Naast drinkpoelen en sloten wordt aandacht besteed aan vennen, siervijvers, grachten, welen en kreken. Het boekje geeft een overzicht van al deze typen, uitgebreide beschrijving van hun ontstaanswijze, voor komen in Nederland en de bio logische betekenis ervan. Ook bij bedreigingen van de kleine wateren wordt kort stil gestaan. Zoals bij vele andere kleine landschapselementen blijkt bij deze wateren het verdwijnen van de oorspronke lijke funktie de voornaamste be dreiging te zijn, evenals het ver lagen van het grondwaterpeil. Veel aandacht wordt besteed aan aanleg en beheer van poelen, sloten en vennen. Hiervoor worden diverse algemene richt lijnen en tips gegeven voor onderhoud en aanleg daar van. Bijvoorbeeldhoe steil moet de oever zijn, hoe hou je water in de poel, wat doe je met uitkomende bagger, (hoe) moet je planten en dieren in een nieuw gegraven poel uitzetten Van de provincie Zeeland komen vooraldeveedrinkputten aan de orde. Het boekje voegt waardevolle achtergrond informatie toe aan de brochure „Veedrinkputten", die vorig jaar door de provincie Zeeland is uitgegeven. Deze brochure kan nog altijd bij het buro voor lichting van de provincie worden aangevraagd. Drinkpoelen in het boerenland, 136 pag. UitgavenStichting LONL. Bestellenf 17,— overmaken op gironr. 4252780 o.v.v. „Drinkpoelen t.n.v. Stichting LONL, Utrecht. Foort Minnaard

Wantij | 1988 | | pagina 24