Van de redaktie Van de redaktie 2 Zeeuwse vissen op trektocht door Albert Groenendijk 3 Li-arts door Sabine Verburg 5 Ganzen in Zeeland door Cor Berrevoets en Thijs Kramer 6 De Kanaalzone in de steigers door Jan de Vries 7 Berichten 10 Wachten op de gele golf 11 Op zoek naar echte biologische produkten lit door José Lemmen Berichten 13 14 Vogels tussen Zwin en Saeftinghe Toekomst van de landbouw in Zeeland Agenda Kuituurpagina Recensies 17 18 19 5e jaargang nummer 5, dec. 1988. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijf maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten 1 2,50. Redaktie Redaktie-sekretariaat Vormgeving Drukker: Geen overbodige luxe Krijgen ze eindelijk rust Milieu en ekonomie verenigd? Het openbaar vervoer in Zeeland door Riet Beukert-Rijk en Wouter de Gaaij Een standaardwerk over de vogelwereld van Zeeuws- Vlaanderen door Anton van Haperen een boeiende avond door Karen Fortuin Hans Bannink Karen Fortuin Albert Groenendijk José Lemmen Kees Schagen Sabine Verburg Jan de Vries Postbus 334, 4460 AS Goes Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 6, nummer 1:16 januari 1989. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Kristiaan Daled GVN, Oostburg. Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer0168-8537 Is er een heerlijker moment om Wan tij te ontvangen dan in de maand de cember Dé maand om er eens rustig voor te gaan zitten. In de natuur is er de laatste maan den van alles gebeurd. In de Zeeuwse stromen heeft een ware volksverhui zing plaatsgevonden van honderd duizenden grote en kleine vissen. Dui zenden ganzen hebben Zeeland opge zocht om te overwinteren. In enkele regio's zijn opvanggebieden ingesteld voor deze overwinteraars waar niet iedereen zo blij mee is. U leest er meer over in dit nummer. Passend bij de decembermaand zoeken we het in het vouwblad dit keer dichtbij huis enbestedenaandachtaan het thema „wonen en milieu". Zeeland beschikt sinds 1986 over een milieuarts. Hij bracht een bezoek aan de ZMF. Wie hij is en waar hij zich meebezighoudtleestuindit nummer Dit is alweer het laatste nummer voor het jaar 1988. Vanwege zijn emigratieplannen naar Tsjecho-Slo- wakije heeft Jan Willem Jongepier al vast afscheid genomen van de redak tie van Wantij. Gelukkig konden we een nieuw redaktielid welkom heten Albert Groenendijk. Hij heeft voor deze keer het openingsartikel geschre ven. We hopen nog veel van hem te lezen. Een nieuw jaar zit er aan te komen. Tijd om weer eens naar de toekomst te kijken. Tijdens een diskussie-avond over de landbouw in Zeeland werd dat gedaan. In de Kanaalzone kijkt men ook vooruit. Men hoopt de vele kon- flikten tussen wonen en werken in de toekomst effektief aan te pakken. In dit nummer aandacht voor het „ruil- verkavelingsprojekt op milieuge bied". En u Heeft u het voornemen om in 1989 aktief te worden in een natuur- of milieuorganisatie Bel dan de ZMF! Veel lees plezier en een goed 1989 Redaktie.

Wantij | 1988 | | pagina 2