Hoe blijf ik nat Natblijven, niet uitdrogen dus, dat is het probleem van alle levende wezens. En de meest voor de hand liggende oplossing daarvoor is zorgen dat je weinig water verdampt. Vooral als de omgeving waarin je leeft aan de droge of warme kant is. Dieren en planten hebben zich grandioos weten aan te passen om in leven te blijven. Zo heb ik eens met stomme verbazing naar slakken zitten te kijken, die in de gloeiend hete Spaanse zon rustig op een tak zaten. En dan te weten dat slakken voor het grootste deel uit water bestaan. Natuurlijk kropen ze niet rond. Hun huisje was potdicht afgesloten met een dekseltje dat hun tere slakkelijfje tegen uitdrogen beschermde. Zo wachten ze tot het nacht wordt of gaat regenen, om weer wat plantaardig voedsel te zoeken. Overigens, wist je dat er ook slakken zijn die geen groene blaadjes lusten, maarslakken eten Roofslakken dus. En ook diezijn weer aangepast aan hun leefwijzeze zijn sneller dan gewone huis-, tuin- of keuken slakken en hebben een grotere mondopening. Zo zie je maar weerde natuur vindt voor de meeste problemen wel een oplossing. Wat vinden jullie ervan een oplossing te vinden voor de volgende problemen Als je de vragen goed beantwoordt en opstuurt naar „Wantij jeugrubriek" maak je kans dat jouw antwoord een eervolle vermelding krijgt in het volgende nummer van Wantij. 1. Een regenworm bestaat voor 90% uit water. Hoe voorkomt het dier dat het uitdroogt 2. Planten bezitten diverse middelen om uitdrogen te voorkomen. Noem er eens drie. 3. En tenslotte jij en ik. Hoe regelen mensen hun „waterhuishouding" Maak de antwoorden niet te ingewikkeld, natuurlijk kan je boeken gebruiken, maar gezond verstand is ook nooit weg. Ik hoop dat je 't leuk vindt om over deze uiterst belangrijke „levensverschijnselen" even na te denken. Succes.

Wantij | 1989 | | pagina 19