Inhoud Kolofon Van de redaktie Van de redaktie 2 Vervuilde rivier, bekend van T.V. door Wouter de Gaaij 3 De jagers verjaagd door Henk Castelijns 5 Organotins in Zeeland door Jan Anne Annema 6 Berichten Hoezo- door Hans veilig genoeg? BanninK Een fluiter in uw tuin door Karen Fortuin 10 Vervoer gevaarlijke stoffen over de Oosterscheide door Albert Groenendijk en Hans Bannink 11 Afval in Zeeland José Lemmen 13 Berichten 14 Kreken in Zeeuws-Vlaanderen ernstig bedreigd door Henk Castelijns en Henk Mosterdijk 15 Kanaalzonewerkgroep door Maurice Vereecken Agenda Jeugdrubriek door Lijn van de Burg 6e jaargang nummer 1, febr. 1989. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijf maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten f 2,50. Redaktie Redaktie-sekretariaat Vormgeving Drukker 17 18 19 Recensies i i i+ De laatste schoten huiten de Westerschelde dijken Wat moeten we ermee door Theo Prins en Hans Bannink Karen Fortuin Albert Groenendijk José Lemmen Kees Schagen Sabine Verburg Jan de Vries Postbus 334, 4460 AS Goes Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 6, nummer 2:13 maart 1989. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Kristiaan Daled GVN, Oostburg. Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer0168-8537 Is het u ook opgevallen Milieu is „in" Sinds de koningin het Nederlandse volk toesprak in haar kerstboodschap houdt het niet meer opIn de krant, op televisie en op de radio overal kunt u er over lezen of horen. Is het dan einde lijk tot iedereen doorgedrongen dat er iets moet gebeuren Voor u als lezer van Wantij was dat wel al duidelijk. In dit nummer besteden we aan dacht aan het „Schelde-aktieplan". Vorig jaar heeft de Internationale Scheldewerkgroep dit aktieplan aan geboden aan twee ministers. Hopelijk gaan die nu aktie ondernemen. Verder valt er te lezen over de scheepvaart. Het vervoer van giftige stoffen over de Oosterscheide gaat ge paard met te grote risico's. Hoe zit het eigenlijk met risico's Iedere dag hebben we er mee te ma ken, maar wie beoordeelt welke risi co's aanvaardbaar zijn In dit nummer besteden we er aandacht aan. Eind deze maand loopt het jacht- kontrakt voor Saeftinge af. Zal dit het einde voor de jacht aldaar betekenen Verder kunt u lezen over de waar devolle kreken in Zeeuws-Vlaanderen die bedreigd worden en over de plan nen van de provincie met het huis houdelijk afval. Het vouwblad gaat over werkne mers en het milieu. Speciale aandacht vraag ik voor de komende ledenvergadering op 21 maart. Er zullen een aantal belangrijke beslissingen moeten worden geno men. Wilt u invloed hebben op zaken die de ZMF aangaan, kom dan 21 maart naar de Prins van Oranje. Voor nu veel lees plezier. De redaktie.

Wantij | 1989 | | pagina 2