ZMF M Nieuwe ZMF-werkgroep op Walcheren De scholing Wat gaan we doen José Lemmen Woensdagavond 15 maart 1989 een nieuwe werkgroep van de ZMF houdt, na vier scholingsbijeenkomsten, haar eerste vergadering ergens in een klaslokaaltje in Vlissingen. Een werkgroep van negen enthousiaste leden die het milieubeleid in de Walcherse gemeenten gaan bewaken. Steeds dichter bij het doel De tweede avond aktiviteiten let de scholingsbijeenkomsten nog maar net achter de rug, is het wel even wennen om nu werkelijk aan de slag te gaan. De vergadering komt traag op gang. Eerst maar even de praktische afspraken, hoe vaak gaan we vergaderen en waar? Hoe zit het met de financiën en... hoe onderhou den we ons kontaktmet de ZMF? Samen met twee werkgroepsleden, Anita van Meeuwenen Betty Vos, heeft José Lemmen namens de ZMF het een en ander voorbereid om de werk groep een goede start te geven. Na lang wikken en wegen stond het scho- lingsprogrammaop papier. Endaarna de praktijk. „Het is mijn bedoeling u ietstever- tellen over het takenpakket dat de ge meente heeft op milieugebied en hoe de gemeente dit kan invullen". Het begin van de lezing die Betty gaf opde eerste avond. Het drong al snel tot iedereen door dat een gemeente helemaal niet zo veel wettelijk verplichte taken heeftop milieugebied. De uitvoering van de Hinderwet en het een keer per week ophalen en afvoeren van het huishou delijk afval, daar blijft het wel bij. Maar een gemeente kan veel meer, stelde Betty, bijvoorbeeld een aktieve kon- trole uitoefenen op de naleving van vergunningen, het huishoudelijk afval gescheiden ophalen, geluidsoverlast en milieuvervuiling door verkeer in de binnenstad verminderen en als ge meente zelf een goed voorbeeld ge ven door het gebruik van bestrijdings middelen in het openbaar groen te beperken en natuurlijk voorlichting geven aan de bevolking over het mi lieu. Voorbeelden genoeg om na de lezing in groepen verderte praten over de aktiviteiten die de werkgroep zou kunnen gaan ontplooien. Peter Seip uit Middelburg zou een en quête willen houden over stankover last. ,,'s Ochtends en 's avonds zetten wij thuis de ramen niet open vanwege de stank. Als persoon alleen kun je daar niets aan doen, hoogstens een klacht indienen. In een werkgroep heb drijf Vitrite te bewegen tot een la gere uitstoot van CFK's. Op Koos van der Waals maakte de lezing grote indruk „Ik voel mij erg aangesproken door zijn stel ling dat sneller resultaten zouden zijn geboekt wanneer de milieube weging aktief zou zijn geweest". De laatste twee scholingsbijeenkom sten kwam de groep steeds dichter bij je meer mogelijkheden, je kunt elkaar aanvullen". Voor hem een van de re denen om met de werkgroep te star ten. Ad Westrate uit Veere vraagt zich af of de milieuproblematiek per ge meente bekeken gaatworden of dater met een thema voor heel Walcheren gestart wordt. En... „Als we met voor lichting aan de gang gaan, moeten we de voorlichting dan zelf gaan geven of de Walcherse gemeenten aanspo ren We komen er de eerste avond nog niet echt uit. Er is een gast uitgenodigd, Gerrit Blom, milieuambtenaar bij de ge meente Middelburg. De lezing van de vorige avond wordt getoetst aan de praktijk. Met enkele sprekende voor beelden maakt Gerrit duidelijk dat niet alles van een leien dakje gaat. Zo had de gemeente Middelburg heel wat jaartjes nodig om het be hetdoel. De volgende vragen stonden centraal Welke milieuproblemen spelen er op Walcheren welke problemen willen we aanpakken ?en hoestellen weeen aktieplan op Op de vergadering van 15 maart werd het eerste plan bespro ken. Het lijktde werkgroep te vroeg om daar nu al overte berichten. U leest er vast en zeker meer over in een van de volgende Wantijnummers. 4 Rest de werkgroep nog een vraag„Loopt u ook met ideeën om aktief te worden voor het milieu Onze werkgroep is nog volop in ontwikkeling, Walcherse geïnteresseerden zijn van harte wel kom". Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met Anita van Meeuwen, Ellebooglaan 12, Dishoek, tel. 01185-1282 (bellen rond etens tijd). De ZM F heeft in haar beleidsplan voor komende vijf jaar de oprichting van regionale milieu werkgroepen tot prioriteit verheven. De nieuwe werkgroep op Walcheren is daar een voorbeeld van.

Wantij | 1989 | | pagina 17