Jan Karman Hallo meisjes en jongens. Schrijf jij ons nou eens wat je zelf nog meer aan voorbeelden kunt verzinnen en teken er dan nog iets leuks bij. We zullen die tekeningen en brieven dan tentoonstellen in onze ZMF- kraam op het schaapscheerdersfeest in Nisse en de Bockenburg in Nieuw- en St. Joosiand. Zou het niet leuk zijn als jij daar bij hangt met een natuurtekening of een tekening van het ZMF-hondje. Probeer het eens. Als iemand het dan toch waagt om verder te gaan dan vliegt hij er op af, zmmf en dan willen ze wel wegwezen. Dat is nou precies wat de ZMF- waakhond doetwaken over natuur en milieu. Wat is dat voor een beestje Het lijkt een beetje op een hond... Nou dat klopt, het is een waakhondonze eigen waakhond mogen we wel zeg gen IHetis eenbeetje vierkanthondje, maar als je goed kijkt dan zie je dat de verschillende vakjes waaruit hij be staat, allemaal een deel van onze pro vincie voorstellen. Helemaal boven aan Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland met daaronder Tholen. Onderaan zie je dan Zeeuws Vlaan deren en er tussenin Walcheren en de beide Bevelanden.... Weet je dat dat het „logo" van de ZMF voorstelt...? Als de waakhond niet geplaagd wordt, als er niemand op het erf van z'n baas komt, ligt hij alleen maar in het zonnetje te soezelen. Jij kunt natuurlijk ook helpen om de natuur en het milieu zoveel mo gelijk te sparenZal ik eens een paar voorbeelden geven De batterijen uit je zaklantaarn of je walkman moet je niet zomaar in de vuilniszak gooien, er zitten allerlei gif tige stoffen in. Lever ze bij de hande laar in of op school. Als je verstandig bent, dan neem je oplaadbare batte rijen, die gaan veel langer mee omdat j e ze kunt herladen. Ze zijn niet milieu veilig, dus als ze kapot gaan ook in leveren Natuurlijk gooi je niet zomaar pa pier en andere troep op straater staan in de buurt vast wel afvalbakken waar je het in kwijt kunt... JlESTm Maar owee als er iets niet naar z'n zin gaat.... dan springt hij overeind. Laat z'n tanden zien en blaft tegelijk En dan weet jij wel wat hij bedoelttot hier en niet verder

Wantij | 1989 | | pagina 19