Inhoud Kolofon Van de redaktie Van de redaktie Radioaktief afval in het Sloegebied door Hans Bannink Jan Willem door Chiel Jacobusse en Gert-Jan Buth De ZMF in beweging door Jan de Vries Ontwikkeling natuurwaarden Zoommeer en Eendracht door Albert Groenendijk Schoonmaakmiddelen door José Lemmen Berichten 10 Milieuzorg door Sabine Verburg 11 Berichten 14 Aktief beheer van het Volkerak- en Zoommeer door Wouter ledema 15 Nieuwe ZMF-werkgroep op Walcheren door José Lemmen 17 Agenda Jeugdrubriek door Jan Karman Recensies 18 19 6e jaargang nummer 2, mei 1989 Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijf maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten f 2,50. Redaktie Redaktie-sekretariaat Vormgeving Drukker een bijzonder florist 9 De vuile was doen ze voortaan zelf Hans Bannink Karen Fortuin Albert Groenendijk José Lemmen Kees Schagen Sabine Verburg Jan de Vries. Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 011 00-28259 Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 6, nummer 3 22 mei 1 989. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Kristiaan Daled GVN, Oostburg Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer: 0168-8537 Dinsdag 21 maart tijdens de leden-ver gadering hebben we officieel afscheid genomen van Jan Willem Jongepier. Met een zeefdruk van een Zeeuwse kunstenares als aandenken is hij ver trokken naar Tsjechoslowakije. Jan Willem was niet alleen voorzitter van de ZMF, maar ook aktief in de redaktie van Wantij, de werkgroep Milieu-Mid den-Zeeland en de PR-kommissie. Alles bij elkaar heeft hij bergen werk verzet voor de ZMF. We zullen hem missen. Jan Willems voorliefde voor „moeilijke" plantesoorten was mis schien al bekend. Verderop in dit nummer leest u er meer over. Op dezelfde ledenvergadering werd het beleidsplan van de ZMF vast gesteld een plan over hoe we als ZMF de komende jaren te werk zullen gaan. In deze Wantij vindt u er meer over. Ook aandacht voor de COVRA. Wat is er aan de hand in Borsele dat er 2.500 bezwaarschriften zijn inge diend De laatste tijd kunt u veel lezen over de aandacht van de industrie voor het milieu. Twee Zeeuwse bedrijven deden vorig jaar mee aan een landelijk proefproject „milieuzorg in bedrij ven". Wantij ging bij hen op bezoek. Het Zoommeer was oorspronke lijk een gebied dat sterk werd bepaald door de invloed van het zoute getij dewater. Nu het afgesloten is is een ge heel nieuwe situatie ontstaan. Zowel het Zoommeer als de drooggevallen gronden langs de oevers komen uitge breid aan de orde. Het vouwblad zal u allemaal wel aanspreken. Het gaat over rekreëren in de natuur Veel leesplezier, De Redaktie.

Wantij | 1989 | | pagina 2