Inhoud Kolofon Van de redaktie Natuurniet alleen in natuurgebieden door Anton vtn Haperen Het groene skelet van Zeeland door Geertje van der Krogt Een punt erachter Berichten Kosmetika door Sabine Verburg Gemeenten en milieu door José Lemmen Laat maar waaien door Thijs Kramer Berichten Zeeuwind heeft wind mee door John Springer Milieudiskussieprojekt FNV door Hans Bannink 7 9 10 11 Jeugdrubriek door Jan Karman 13 15 16 17 18 19 6e jaargang nummer 3, juli 1989. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijf maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten f 2,50. Redaktie Redaktie-sekretariaat Vormgeving Drukker Van de redaktie Recensies Pleidooi voor een goed beheer van de polderdijken In gesprek met Jan de Vries door Sabine Verburg Het ware gezicht van de mooimakers een pleidooi voor meer dynamiek in de duinen Hans Bannink Karen Fortuin Albert Groenendijk José Lemmen Ronald Lutz Kees Schagen Anneke Tom Sabine Verburg Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100-28259 Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 6, nummer 4 21 augustus 1989. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Kristaan Daled GVN, Oostburg. Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer0168-8537. Duizenden mensen komen deze maand naar Zeeland om te genieten van al het moois, dat onze provincie biedt. In dit nummer van Wantij staan we stil bij de schoonheid van Zeeland. De bloemdijken, de duinen met hun specifieke vegetatie, de poelen, ruig ten, hagen en bosjes zorgen voor een gevarieerd landschap. Toch is het niet de tijd met de handen over elkaar te gaan zitten. Een goed aktief beheer is noodzakelijk om de natuurwaarden van Zeeland te stimuleren. Zeeuwind biedt iedereen in Zee land die aangesloten is bij de PZEM de mogelijkheid een aandeel te nemen in een schoon milieu. U leest er in deze Wantij meer over. Verder in dit nummer aandacht voor gemeentelijk milieubeleid. Ge meenten hebben een groot aantal mogelijkheden om de aantasting van natuur en milieu tegen te gaan. Wat dat betreft lopen de Zeeuwse gemeen ten zeker niet voorop. In de redaktie is de afgelopen we ken veel veranderd. Jan de Vries heeft tegelijk met zijn afscheid van de ZMF de redaktie verlaten. Hij had een af scheidsgesprek met ons. Gelukkig zijn twee nieuwe mensen de redaktie komen versterken: Anneke Tom en Ronald Lutz. Welkom allebei. We hopen veel van jullie te lezen. Een prettige zomer toegewenst. De redaktie.

Wantij | 1989 | | pagina 2