Actieboek Natuur en Milieu De Gifnieuwsbrief NEDERLAND GIFVRIJ 1 „Een bedrijf slaat in strijd met de hinderwetvergunning stinken de grondstoffen op in de open lucht.... Een braakliggend terrein wordt regelmatig als motor crossterrein gebruikt... Men hoort als milieugroep van een illegale lozing...' Wat moet u in deze gevallen doen? De Stich ting Natuur en Milieu heeft een lijvig aktieboek uitgebracht dat een antwoord kan geven op deze vragen. Overheden nemen jaarlijks duizenden beslissingen over natuur- en milieuzaken. Zij doen dit op basis van een wirwar van wetten en procedures. Het Aktieboek verschaft een inzicht in deze wetten en procedures. Het eerste deel geeft een glo baal overzicht van de verschil lende milieuproblemen en hun veroorzakers. Ook kunt u er tips in vinden op het gebied van voorlichting, edukatie, aktie voeren en publiciteit. De nadruk van het boek ligt op de wetgeving. Het tweede deel, zo'n 400 pagina's, behan delt de wetgeving die van belang is bij de bescherming van natuur en milieu in ons land en van de mogelijkheden tot praktisch gebruik daarvan. Aan bod komen wetten en regels op het gebied van milieu, ruimtelijke ordening, natuur en landschap, verkeer en vervoer en energie. Ook komen enige algemene onderwerpen aan de orde, zoals handhaving van wetgeving, diverse beroepsmogelijkheden (bij onder andere de Raad van State), milieueffektrapportage, openbaarheid van bestuur en de nationale ombudsman. Heel handig is dat daar waar dat mogelijk is, verwezen wordt naar literatuur of instanties die te maken hebben met de besproken problematiek. In de bijlagen zijn adreslijsten opgenomen van milieuorganisaties, van over heidsinstanties en van voorbeel den van veel voorkomende bezwaar- en beroepsschriften. Een trefwoordenregister maakt deze gids kompleet. Het is een zeer handig naslagwerk voor met name natuur- en milieugroe pen. Actieboek Natuur en Milieu, mogelijkhe den, wetten en procedures voor bescherming van natuur en milieu in Nederland door V. Jurgens e.a. Uitgave Stichting Natuur en Milieu, W. E. J. Tjeenk-Wlllink, 1989.510 pag. 29,50. Verkrijgbaar in de boekhandel of bij MilieuBoek (tel. 020-244989]. Karen Fortuin De gifnieuwsbrief is het kwar taalblad over bodemverontreini ging van de landelijke milieu organisatie Nederland Gifvrij, die gespecialiseerd is in de aan pak van gitbelten. De Gifnieuwsbrief geeft infor matie over aktuele ontwikke lingen op het gebied van bodem verontreiniging en bodemsane ring. Het overheidsbeleid en nieuwe ontwikkelingen op het gebied van sanering en reiniging van gifgrond worden kritisch onder de loupe genomen. Daar naast wordt regelmatig bericht over de strijd van bewoners- en milieugroepen tegen het gif in de grond. Ook wordt aandacht geschonken aan studiedagen, nieuwe publikaties over bodem verontreiniging en de aktivitei- ten van Nederland Gifvrij. De Gifnieuwsbrief bevat waardevolle informatie voor gif wijkbewoners en milieugroepen; maar ook voor ambtenaren, wetenschappers, journalisten, politici en anderen die via hun werk betrokken zijn bij bodem sanering. Een abonnement op de Gifnieuwsbrief kost 10,-- per jaar. U kunt ter kennis making het laatste exemplaar van de Gifnieuwsbrief ontvangen door 1,00 te storten op postgiro 2203839, ten name van Nederland Gifvrij, Donkerstraat 17 in Utrecht, onder vermelding van: Ken nismakingsexemplaar Gifnieuwsbrief'.

Wantij | 1989 | | pagina 20