Tifiolid Kolofon ■ZPdelbu^-^ Van de redaktie Van de redaktie Laatste kans voor de Oosterscheide door Gert-Jan Buth Natuurbeleidsplan door Thijs Kramer Berichten 7 Huishoudelijk afval in Zeeland 8 door José Lemmen Kunststofverpakkingen door Anneke Tom 10 Geluidhinder kost gezondheid 11 door Hans Bannink Naar een milieuvriendelijkere landbouw 12 door Karen Fortuin Wordt de Westerschelde schoon? 14 Berichten 16 Landinrichting 17 door Karen Fortuin Agenda 18 Jeugdrubriek 19 door Jan Karman en Wim Kuys 6e jaargang nummer 4, okt. 1989, Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie, Wantij verschijnt vijf maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten 2,50. Redaktie: Redaktie-sekretariaat: Vormgeving: Drukker: Recensies 20 geen toekomst voor de natuur naar een gescheiden inzamelsysteem Het Westerschelde BeleidsPlan door Marcel Rekers Hans Bannink Karen Fortuin Albert Groenendijk José Lemmen Ronald Lutz Kees Schagen Anneke Tom Sabine Verburg Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100-28259 Kopij-inlevering voor Wantij jrg. 6, nummer 5: 23 oktober 1989. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde menin gen het inzicht van de redaktie weergeven. Kristiaan Daled GVN, Oostburg. Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer: 0168-8537. Al weer enige maanden werkt hij bij de ZMF. Misschien heeft u hem aan de telefoon gehad of las u zijn naam in de krant: Tjeu van Mierlo, de huidige koördinator van de ZMF. Tjeu komt uit het Brabantse Zun- dert en heeft als afgestudeerd politi- koloog gewerkt aan de Universiteit Nijmegen en de Hogeschool Den Bosch. In zijn vrije tijd is hij vanaf midden jaren zeventig aktief geweest in diverse milieuorganisaties. Tot beginjaren tachtig heeft hij onder meer deel uitgemaakt van het provin ciaal energiekommité Noord-Brabant. Ook richtte hij de Zundertse milieu groep op. Zijn provinciale bemoeie nissen richtte zich met name op de analyse van provinciale milieunota's en notities. Achter al deze zaken heeft hij nu een punt gezet om alle energie te kun nen stoppen in de Zeeuwse natuur- en milieukwesties. Afgelopen maanden verscheen het ene beleidsplan na het andere. Al die plannen vragen in korte tijd om een gedegen reaktie. In Wantij wordt die per ingegaan op het Westerscheldebe- leidsplan en het Natuurbeleidsplan. Het voornemen van demissionair minister Braks om grote delen van het Oosterscheldegebied onder de Natuurbeschermingswet te brengen, heeft veel reakties opgeroepen. Wantij wil niet achterblijven. In dit nummer kunt u lezen dat de voorgestelde maatregelen in het kader van de Nb- wet-aanwijzing in feite een minimum pakket vormen. In Zeeland zijn er boeren die initia tieven ontplooien en zoeken naar een milieuvriendelijkere landbouw. Twee van hen komen in dit nummer van Wantij aan het woord. Tenslotte, u bent allen van harte uit genodigd voor de najaarsledenverga dering, 31 oktober in de Prins van Oranje in Goes (aanvang: 19.30 uur). Hopelijk mogen we velen van u daar ontmoeten. De redaktie.

Wantij | 1989 | | pagina 2