0 Leden vergadering Karen Fortuin Hoogste orgaan Dinsdag 31 oktober vond de halfjaarlijkse ledenvergadering van de ZMF plaats. Sabine Verburg, voorzitster van de ZMF, opende de vergadering met een aantal pittige uitspraken. Hierna werd het werkplan voor 1990 bespro ken en vastgesteld. De tweede helft van de avond stond in het teken van het gemeentelijk milieubeleid. Prioriteiten Thema's aktiviteiten 'ok in Zeeland staat het draag vermogen van natuur en milieu onder grote druk. Kijk naar de voort gaande uitworp van giftige stoffen door bedrijven. Kijk naar de slechte waterkwaliteit van de Westerschel- de. Kijk naar de stormachtige groei van allerlei rekreatievoorzieningen en -aktiviteiten. Daarmee raakt een duurzame ontwikkeling in de knel. Willen we voor komende generaties Zeeuwen natuur- en milieuproblemen duur zaam oplossen, dan zullen afdoen de maatregelen moeten worden genomen. Met andere woorden: maatregelen die een maximale bescherming bieden voor natuur- en milieuwaarden. Daaraan zal het streven naar ekonomische groei ondergeschikt moeten worden gemaakt. Alleen ekonomische groei die hiermee in overeenstemming is, is akseptabel'. Met deze reaktie op de provin ciale ontwikkelingen op natuur- en milieu gebied in Zeeland opende Sabine Verburg de ledenvergade ring. Zoals u weet is de ledenvergade ring het hoogste orgaan van de ZMF. Zij heeft de uiteindelijke beslis singsbevoegdheid. Het bestuur is verplicht twee maal per jaar een ledenvergadering te houden. In de eerste, die voor 1 april moet plaats vinden, komen de jaarstukken van het afgelopen jaar aan de orde en de begroting van het komende jaar. In deze vergadering wordt ook ver slag gedaan van de werkzaamhe den van de vereniging van het afge lopen jaar. In de najaarsledenverga dering hebben de leden de gele genheid het werkplan voor het komend jaar te bespreken en vast te stellen. Het werkplan 1990 is een uitwer king van het beleidsplan dat vorige ledenvergadering is vastgesteld. Veranderingen die in dit laatste plan in gang zijn gezet, werken door in het werkplan (zie Wantij 1989, nr 2). op de ZMF is niets zonder een ak- tieve achterban. Zij zal zich er dan ook voor inzetten regionale groepen te ondersteunen en in enkele regio's nieuwe groepen op te zetten. Dit jaar staan de Bevelanden op het programma. Het moeilijkste bij het maken van het werkplan, in een tijd waarin niemand meer om natuur en milieu heen kan, is het maken van keuzes. Er komt zoveel af op de mensen van het buro van de ZMF: talloze nota's die om een reaktie vragen, verzoeken om mee te draaien in projekten, om eens een lezing te geven of een arti kel te schrijven. En dat allemaal bovenop het lopende werk: de ver- gunningenaanvragen, de bezwaar- en beroepsprocedures, de overleg- strukturen, Wantij en de ondersteu ning en begeleiding van aangeslo ten groepen. Dat alles maakt het noodzakelijk prioriteiten te stellen. Dit betekent dat we door het beperkte personeelsbestand zaken moeten laten liggen, die we eigenlijk wel zouden moeten doen. Steun van aktieve vrijwillig(st)ers is dan ook van onschatbare waarde. Het buro Belangrijke thema's waar de ZMF dit jaar aan gaat werken zijn: het Kanaalzöneprojekt, de onderwater- problematiek, de Scheldeloop, gemeentelijk milieubeleid, het Boe- renbroodprojekt en plan Tureluur. Ook zal de ZMF aktiever gaan wer ken aan ledenwerving. Een brede steun in de Zeeuwse samenleving zorgt voor een krachtiger stem in het behartigen van belangen van natuur en milieu in Zeeland. Zijn de aanwezige leden overbluft door zoveel informatie of zijn ze het helemaal eens met het voorgestelde werkplan? Ondanks herhaaldelijk aandringen van de voorzitster komen er geen vragen of opmerkin gen uit de zaal en is het werkplan vastgesteld. De rest van de avond wordt gewijd aan het thema gemeentelijk milieubeleid.

Wantij | 1989 | | pagina 17