Albert Groenendijk De hommelvriendin Nu regen, storm en sneeuw om jullie en mijn oren razen is stilaan de tijd aangebroken om eens ernstig het lot te overpeinzen van ons sympathieke zomervriendje: de hommel. Je kent ze wel die vrolijke dik kerds, die goedgemutst van bloem naar bloem schommelen, en daarbij nog het meest lijken op een dikke bij, maar dan een bij met een verschrikke lijk dik wollen truitje aan. Eigenlijk nogal stom zo'n dikke trui in de zomer en dan nog in de brandende zon al die bloemen afzeu- len. Ik moet er zelf niet aan denken! Weet je wat ik eigenlijk nog veel zie liger vindt voor die hommels: ze heb ben hun hele, hele leven lang hetzelf de truitje aan. Daar ben je lekker mee als hommel, nooit een fris schoon truitje aan. Nee hoor altijd hetzelfde gestreepte vod. Daar word je toch helemaal gestoord van! Dit vind ik nou echt een ernstig geval van onbekend dierenleed. Typisch een misstand waar de dieren bescherming streng tegen op moet tre den. Ik schrijf nu gelijk een brief om ze te zeggen dat het zo niet langer kan. Dat ze er wat aan moeten doen. Desnoods vecht ik het uit tot bij de hoogste instantie. Als het niet anders kan, dan schrijf ik rechtstreeks naar de koningin, of misschien zelfs wel naar haar vader. Ik heb intussen al een aktiegroep opgericht met de naam "de hommel vriendin". Wel een beetje een suffe naam. Maar als je wat beters weet moet je het maar zeggen. Eigenlijk is het meer een aktiegroep voor oma's, want als lid ben je verplicht per jaar meer dan honderd leuke truitjes voor hommels te breien. Ik als voorzitter ben daar toevallig heel streng in. De eerste vijftig truitjes van mijn oma heb ik al voor haar ogen moeten vernietigen. Ja, vind je het gek. Had ze geel en zwart gestreepte truitjes gemaakt. Lijken de onschuldige hom mels net gemene wespen. Zou jij het soms leuk vinden als je net in je nieu we truitje gaat buiten spelen en ze slaan je toch gelijk dood omdat ze denken dat je een of andere boef ben. Nee toch?! adres van jullie oma's opsturen. Gewoon naar de redaktie van dit blad met de vermelding "werving oma's". Komt altijd terecht. O ja, als je moe der goed kan breien kan ze ook probe ren lid te worden. Maar oma's hebben sterk mijn voorkeur. Jullie eigen hommelvriendin. Om mee te doen met mijn aktie groep moeten jullie mijn naam en

Wantij | 1989 | | pagina 19